ابتکار اپل برای مخفی کردن ترافیک وبگردی کاربران از گوگل

به گزارش وبلاگ تحصیل، اپل قصد دارد تغییرات منحصر به فردی را در سیستم عامل جدید آی او اس خود ایجاد کند که باعث تغییر جهت ترافیک اینترنت مرورگر سافاری در زمان مرور ایمن وب می شود.

ابتکار اپل برای مخفی کردن ترافیک وبگردی کاربران از گوگل

با این کنترل تغییر بر روی سرورهای پروکسی اپل، دسترسی گوگل به داده های شخصی کاربران خدمات اپل ناممکن شده و امنیت و حریم شخصی کاربران سیستم عامل آی او اس 14.5 محفوظ باقی می ماند.

اپل مدعی است که گوگل با تغییر سرورهای پروکسی توسط این شرکت دیگر نمی تواند به آدرس های آی پی کاربران سیستم عامل آی او اس دسترسی یابد.

این تغییر جدید در سیستم عامل آی او اس که کاربران هفته گذشته از آن مطلع شده اند توسط مسیج استاشوویاک رئیس واحد مهندسی وب کیت اپل تأیید شده است. خدمات مذکور تنها در دسترس کاربرانی قرار می گیرد که قابلیت هشدار در مورد وب سایت های کلاهبردار را در مرورگر سافاری و در بخش تنطیمات آن فعال کنند.

با این کار قابلیت وبگردی ایمن در مرورگر سافاری فعال می شود و اطلاعات سایت هایی که کاربران به آنها مراجعه کرده اند دیگر در دسترس گوگل قرار نمی گیرد. همچنین از این طریق می توان تهدیدهایی مانند فیشینگ، بدافزار و غیره را راحت تر شناسایی کرد.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "ابتکار اپل برای مخفی کردن ترافیک وبگردی کاربران از گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتکار اپل برای مخفی کردن ترافیک وبگردی کاربران از گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید