اعلام رشته ها و مواد امتحانی آزمون دکتری سال 1401

به گزارش وبلاگ تحصیل، خبرگزاری خبرنگاران- اطلاعیه سازمان سنجش در مورد اعلام رشته ها و مواد امتحانی آزمون ورودی دوره های دکتری (Ph.D) سال 1401 منتشر شد.

اعلام رشته ها و مواد امتحانی آزمون دکتری سال 1401

به گزارش وبلاگ تحصیل و به نقل از روابط عمومی سازمان سنجش و آموزش کشور؛ سازمان سنجش و آموزش کشور ضمن اعلام رشته ها، مواد امتحانی و ضرایب دروس هر یک از مجموعه های امتحانی آزمون ورودی مقطع دکتری (Ph.D) سال 1401، به اطلاع متقاضیان ثبت نام و شرکت در این آزمون می رساند، پذیرش دانشجو در سال 1401 بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مصوب 94/12/18 مجلس محترم شورای اسلامی و بعلاوه آیین نامه اجرایی مربوطه و مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و مطابق این اطلاعیه و شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش آزمون مذکور که در زمان ثبت نام (آذر سال 1400) به وسیله این سازمان منتشر می گردد، صورت خواهد گرفت.

دکتری آموزشی - پژوهشی: سنجش و پذیرش برای ورود به مقطع دکتری ناپیوسته آموزشی-پژوهشی بر اساس معیار های آزمون متمرکز (50 درصد)، سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)، مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 درصد) انجام می گیرد

بعلاوه در دکتری پژوهش محور: سنجش و پذیرش برای مقطع دکتری ناپیوسته پژوهش - محور بر اساس معیار های آزمون متمرکز (30 درصد)، سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)، مصاحبه علمی و بخش عملی (30 درصد)، تهیه طرح واره (20 درصد) صورت می گیرد.

اجرای مرحله اول (آزمون متمرکز) به وسیله سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و ... به وسیله دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

بعلاوه بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی مواد آزمون متمرکز دکتری (Ph.D) سال 1401 به توضیح زیر خواهد بود:

الف) آزمون زبان با ضریب (1).

ب) آزمون استعداد تحصیلی با ضریب (1)

ج) آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد با ضریب (4) است.

سنجش و پذیرش برای تمامی دوره ها شامل: روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس های خودگردان، پیغام نور، مؤسسات غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد اسلامی و. بر اساس قانون فوق و آیین نامه اجرایی آن و مصوبات مرتبط شورا انجام خواهد گرفت و شرایط و ضوابط در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال 1401 اطلاع رسانی خواهد شد.

بعلاوه با توجه به امکان اصلاح عناوین رشته ها و یا سایر اطلاعات در جداول مجموعه های امتحانی تا زمان آغاز ثبت نام، ملاک نهایی، اطلاعات درج شده در دفترچه راهنمای ثبت نام خواهد بود.

منبع: خبرگزاری آریا

به "اعلام رشته ها و مواد امتحانی آزمون دکتری سال 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام رشته ها و مواد امتحانی آزمون دکتری سال 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید