هویت نقاشی مرموز معین شد

به گزارش وبلاگ تحصیل، محققان با استفاده از فناوری تشخیص چهره یکی از نقاشی های رافائل، هنرمند بزرگ رنسانس را شناسایی کردند.

هویت نقاشی مرموز معین شد

به گفته ایسنا و به نقل از آرت نت، به نظر می رسد یک نقاشی دیگر به کارنامه هنری رافائل، نقاش نامدار ایتالیایی اضافه شده است و این بار این اکتشاف به لطف فناوری تشخیص چهره انجام شده است.

گروهی متشکل از محققان دانشگاه ناتینگهام و دانشگاه بردفورد واقع در بریتانیا، بر اساس شباهت های نزدیک چهره مریم مقدس در تابلونقاشی که با نام Brecy شناخته می گردد و چهره نقاشی مریم مقدس سیستین اثر رافائل، اعلام کردند که به احتمال 97 درصد نقاشی دایره ای شکل و مرموزی که کارشناسان چندین دهه درباره آن تحقیق نموده اند، در حقیقت یکی از آثار رافائل است.

Brecy / تابلونقاشی که هویتش به تازگی شناسایی شد

محققان این دو اثر هنری را با استفاده از سیستم تشخیص چهره مورد آنالیز قرار داده اند. در نهایت بر اساس درصد بالای شباهت های بین دو چهره مریم مقدس تعیین شد که هر دو این آثار هنری را یک هنرمند خلق نموده است.

مقایسه 2 نقاشی و شباهت چهره مریم مقدس

درحالی که شباهت بین چهره مریم مقدس در دو نقاشی 97 درصد اعلام شده است، مقدار شباهت چهره کودکی مسیح نیز 89 درصد ارزیابی شده است. محققان معتقدند شباهت 75 درصدی یا بیشتر بین دو سوژه، یکسان بودن آن ها را تایید می نماید.

به گفته محققان با اینکه در نگاه اول شباهت بسیار زیادی بین این دو نقاشی قابل مشاهده است،، اما کامپیوتر توانسته است این دو نقاشی را بسیار عمیق تر و از هزاران بُعد دیگر مورد آنالیز قرار دهد.

منبع: فرارو

به "هویت نقاشی مرموز معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هویت نقاشی مرموز معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید