آزادسازی خرمشهر موضوعی تکرار نشدنی است، رسانه ملی به معرفی هنرهای تجسمی فاخر کمک کند

به گزارش وبلاگ تحصیل، محسن موسوی نقاش خوزستانی گفت: هر اندازه پیرامون آزادسازی خرمشهر در قالب آثار هنری کار انجام شود باز هم جا برای کار کردن وجود دارد، چون فعالیت در این حوزه به معضل تکرار گرفتار نخواهد آمد.

آزادسازی خرمشهر موضوعی تکرار نشدنی است، رسانه ملی به معرفی هنرهای تجسمی فاخر کمک کند

محسن موسوی نقاش، خوشنویس و مجسمه ساز در گفتگو با دانشجو با بیان اینکه کارگاه روایت یاران گوشه ای از رشادت های که برای آزادسازی خرمشهر رخ داد را روایت می کند، اظهار کرد: شخصیت هایی نظیر شهید دنیا آرا ستاره های درخشان تاریخ این سرزمین هستند که با ایثار و شجاعت نامشان گره خورده است. همچنین آزادسازی خرمشهر افتخاری دیگر است که هیچگاه حرف زدن پیرامون آن تکراری نخواهد شد.

وی اضافه نمود: به شخصه کار کردن درباره موضوعاتی، چون آزادسازی خرمشهر یا شهید دنیا آرا را بسیار دوست دارم، چون آن را نوعی ادای دین نسبت به شهدا مید انم برای همین هر گاه فرصتی پیش آید در کارگاه هایی که موضوع آن چنین موضوعاتی است شرکت خواهم کرد.

این هنرمند تاکید کرد: برای اینکه جوانان و نوجوانان بتوانند آنچه در آزادسازی خرمشهر رخ داده را درک کنند رسانه به ویژه رادیو و تلویزیون می تواند نقش بسیار مهمی ایفا کند، چون کارکرد و قدرتش بیش از دیگر رسانه ها است البته هنر های نظیر نقاشی هم کارکرد خود را دارد، اما جذب مخاطب آن به واسطه تولیدات نمایشی بسیار بیشتر است.

موسوی تاکید کرد: پرداختن به موضوعاتی نظیر آزادسازی خرمشهر جزء واجبات است، چون جوانان این مرز و بوم با زبان هنر بیشتر جذب موضوع خواهند شد. این اتفاقی است که همه دنیا امروز به نوعی مد نظر قرار داده و برای پیشبرد اهداف خود از هنر بهره می برند، اما متاسفانه ما در این زمینه کم کار هستیم.

وی در انتها اظهار داشت: اتفاقاتی که در شهر های مختلف ایران رخ می دهد باید در رسانه ملی نمود داشته باشد به ویژه کار هایی که رویکرد هنری دارند می بایست به صورت جدی حمایت شود، زیرا هنرمندان شهرستانی متاسفانه کمتر مورد توجه قرار می گیرد برای همین بسیاری از استعداد های کشورمان ناشناخته باقی می مانند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آزادسازی خرمشهر موضوعی تکرار نشدنی است، رسانه ملی به معرفی هنرهای تجسمی فاخر کمک کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادسازی خرمشهر موضوعی تکرار نشدنی است، رسانه ملی به معرفی هنرهای تجسمی فاخر کمک کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید