جشنواره کوچ عشایر در اردبیل به صورت بین المللی در اردیبهشت برگزار می شود

به گزارش وبلاگ تحصیل، ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست آمده، جشنواره کوچ عشایر در اردبیل به صورت بین المللی در اردیبهشت برگزار می شود.

جشنواره کوچ عشایر در اردبیل به صورت بین المللی در اردیبهشت برگزار می شود

حاتم طهماس پور، مدیر کل امور عشایری استان اردبیل در بازدید از نمایشگاه توانمندی های عشایر کشور در پل معلق مشگین شهر اظهار کرد: اردبیل در سال میلادی جاری میزبان رویداد گردشگری کشورهای عضو اکو 2023 است که با توجه به اهمیت این موضوع، قرار شد با حضور سفرای کشورهای عضو اکو جشنواره کوچ عشایر مغان در اردیبهشت به صورت بین المللی برگزار شود.

وی شرح داد: موعد برگزاری این رویداد هفتم تا نهم اردیبهشت در شهرستان بیله سوار خواهد بود و درقالب این جشنواره تلاشمان بر این است تا توانمندی های ایل عشایر ایران و برخی کشورهای عضو اکو نیز در معرض دید علاقمندان و مخاطبان قرار گیرد تا آنها بیشتر با آداب و سنن و ظرفیت های جامعه عشایری آشنایی پیدا کنند.

طهماس پور بیان کرد: ما با بهره گیری از توانمندی های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سعی می کنیم تا تولیدات و ظرفیت های مؤثر این بخش را ارتقا داده و به نوعی محصولات متنوع ایجاد شده را نیز برای عرضه به بازار به شکل مناسب و در بسته بندی های شایسته عرضه کنیم.

منبع: همگردی

به "جشنواره کوچ عشایر در اردبیل به صورت بین المللی در اردیبهشت برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره کوچ عشایر در اردبیل به صورت بین المللی در اردیبهشت برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید