انتشار مقدمه کمبریج بر چخوف

به گزارش وبلاگ تحصیل انتشارات علمی و فرهنگی کتاب کمبریج بر چخوف اثر جیمز. ن.لوئلین را با ترجمه سعید درودی منتشر کرد.

انتشار مقدمه کمبریج بر چخوف

این کتاب گزارشی سرگرم کننده و جذاب از زندگی آنتوان چخوف نمایشنامه نویس و نویسنده شهیر روسیه و شرایط کشور محل زیست او در زمان حیات ارائه می دهد.

لوئین در این کتاب سعی کرده چخوف را به عنوان یک نویسنده جذاب و فریبنده از زوایای مختلفی به مخاطب خود معرفی کند و در کنار آن داستان ها و نمایشنامه های او و سیر تکاملی نثر وی را نیز به طور مفصل مورد نقد و بررسی خود قرار دهد.

این اثر همچنین ضمن دقت در پیشرفت حرفه ای چخوف در مقام یک نمایشنامه نویس، واریته های تک پرده ای و آثار اولیه او را نیز بررسی و به تجزیه و تحلیل پرده به پرده و دقیق برخی از مهمترین آثار نمایشی او از جمله مرغ دریایی، دایی وانیا و باغ آلبالو پرداخته است.

کتاب در فصول مختلف خود زندگی و زمینه های زیستی چخوف را مورد بررسی قرار داده و در ادامه موقعیت های مورد استفاده وی در تالیف داستان ها و نمایشنامه های اولیه و متاخرش را در فصول مجزا بررسی کرده است.

جیمز لوئین استاد زبان انگلیسی در دانشگاه تگزاس و مدرس درسی با عنوان شکسپیر در این دانشگاه است. وی همچنین در مجموعه متون نمایشنامه ای منتشر شده در کمبریج اثر باغ آلبالو چخوف را تدوین کرده است. همچنین کتاب رمئو و ژولیت را نیز در همان مجموعه ویرایش کرده است. وی همچنین بر اجرای 25 نمایشنامه شکسپیر و برخی از آثار مهم چخوف در سمت کارگردانی، بازیگری و.... نظارت داشته است.

این کتاب در 384 صفحه با قیمت 45 هزار تومان در انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "انتشار مقدمه کمبریج بر چخوف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار مقدمه کمبریج بر چخوف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید