تصاویر شلیک موشک کروز از قایق بدون سرنشین ارتش ترکیه ، اولین قایق بدون شرنشین جهان با توانایی شلیک موشک کروز

به گزارش وبلاگ تحصیل، قایق بدون سرنشین نیروی دریایی ترکیه که سال گذشته طراحی و ساخته شد، برای اولین بار موشک کروز شلیک کرد.

تصاویر شلیک موشک کروز از قایق بدون سرنشین ارتش ترکیه ، اولین قایق بدون شرنشین جهان با توانایی شلیک موشک کروز

به گزارش وبلاگ تحصیل، نیروی دریایی ترکیه برای اولین بار از عرشه قایق بدون سرنشین خود به نام مارلین یک فروند موشک کروز با سوخت جامد شلیک کرد.

به نوشته وبگاه دیفنس عربیک، در مراسم شلیک این موشک، مقامات سازمان صنایع دفاعی و فرمانده نیروی دریایی ارتش ترکیه نیز حضور دارند. در این آزمایش یک موشک کروز RAVEN با سوخت جامد ساخت شرکت TÜBİTAK SAGE ترکیه از طریق کنترل از راه دور با موفقیت شلیک شد.

اسماعیل دمیر رئیس سازمان صنایع دفاعی ترکیه در این باره در صفحه توئیتر خود نوشت که قایق بدون سرنشین مارلین قرار است به امکانات و قابلیت های بیشتری مجهز گردد و اولین قایق بدون شرنشین در جهانست که توانایی شلیک موشک کروز را دارد.

او در 25 شهریور ماه در پست توئیتری خود از اولین قایق بدون سرنشین ترکیه رونمایی و ویدئویی از آن را منتشر کرد.

او بعلاوه مدعی شد که این قایق با توانایی جنگ الکترونیکی (جنگال) نمونه ای از آن در جهان وجود ندارد و قرار است به طور گسترده این قایق ها در قالب پروژه نیروی دریایی آینده ترکیه مورد استفاده قرار گیرد.

به نوشته اسماعیل دمیر، این قایق به صورت منسجم و هوشمند با دیگر کشتی های جنگی نیروی دریایی ترکیه در تعامل است و از سری قایق های بدون سرنشین بسیار پیشرفته ای خواهد بود که می تواند رادار کشتی های متخاصم و پایگاه های دریایی آن ها را کور کند.

قایق بدون سرنشین مارلین تا به امروز در دو مانور یکی در مانور سازمان ناتو در 12 سپتامبر و دیگری در کشور پرتغال در 26 سپتامبر سال گذشته حضور داشته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "تصاویر شلیک موشک کروز از قایق بدون سرنشین ارتش ترکیه ، اولین قایق بدون شرنشین جهان با توانایی شلیک موشک کروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر شلیک موشک کروز از قایق بدون سرنشین ارتش ترکیه ، اولین قایق بدون شرنشین جهان با توانایی شلیک موشک کروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید