خبرنگاران هشدار سازمان جهانی بهداشت به کشورها درباره تداوم مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ تحصیل، تهران- خبرنگاران- سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه هنوز برای مشخص کردن زمان تولید واکسن کرونا زود است، به کشورها هشدار داد که به شناسایی موارد ابتلا و رهگیری افراد دارای تماس با آن ها ادامه دهند.

خبرنگاران هشدار سازمان جهانی بهداشت به کشورها درباره تداوم مقابله با کرونا

به گزارش خبرگزاری رویترز، مایک رایان مدیر برنامه شرایط اضطراری سازمان جهانی بهداشت جمعه شب در گفت وگو با انجمن وبلاگ تحصیل سازمان ملل گفت که پیش بینی درباره زمان آماده شدن واکسن کووید19 از اکنون عاقلانه نیست.

در حالی که از 18 مورد واکسن در حال آزمایش در سراسر جهان، هنوز هیچ یک نتایج قطعی امیدوارکننده نداشته است، رایان افزود: ممکن است تا انتها سال جاری میلادی یکی از واکسن هایی که در حال گذراندن دوره آزمایش بالینی بوده نتایج موثر به بار آورد، اما مساله این است که این واکسن چه زمانی می تواند به تولید انبوه برسد.

مقام سازمان جهانی بهداشت از عملکرد این سازمان در مقابله با کرونا دفاع کرد و در عین حال از اینکه زنجیره تامین جهانی دچار شکست شده و کارکنان درمانی را از تجهیزات حفاظتی محروم کرده، ابراز تاسف کرد و گفت: متاسفم که دسترسی عادلانه به تجهیزات مقابله با کرونا وجود ندارد؛ برخی کشورها بیش از دیگران دارند و در همین حال کارکنان درمان در خط مقدم به خاطر این جان دادند.

رایان به کشورهای جهان هشدار داد که همچنان به شناسایی خوشه های ابتلا به کووید19، ردیابی افراد مبتلا و قرنطینه کردن آن ها و شناسایی افراد در تماس با آن ها ادامه دهند و به جای صحبت از اقدامات مقابله ای، عمل کنند.

تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت نیز با بیان اینکه 5 هزار و 500 بیمار در 39 کشور جهان در آزمایش بالینی داروهای درمان کرونا شرکت کرده اند، گفت که این سازمان نتایج این آزمایش ها را ظرف دو هفته آینده دریافت می کند.

ویروس کرونا کوید 19 اواسط ماه دسامبر (24 اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین گفت.

آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه 21 اسفندماه 98 در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه همه گیر (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی های این سازمان ویروس کرونا را همه گیر جهانی شناسایی و اعلام می کند.

تا به امروز 11 میلیون و 101 هزار و 292 نفر در سراسر جهان به کووید19 مبتلا شده اند و از این تعداد 6 میلیون و 228 هزار و 60 نفر بهبود یافته و 526 هزار و 994 تن جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران هشدار سازمان جهانی بهداشت به کشورها درباره تداوم مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هشدار سازمان جهانی بهداشت به کشورها درباره تداوم مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید