درک واقعی از بازارهای صادراتی لازم است

به گزارش وبلاگ تحصیل، رئیس اتاق مشترک ایران و گرجستان با تأکید بر عملکرد ناموفق و عدم بهره مندی مناسب از موقعیت پیش آمده برای ایران در منطقه اوراسیا، شناخت فرهنگ، سلایق مصرفی و قوانین حاکم بر اقتصاد کشورهای هدف صادراتی را مهم دانست.

درک واقعی از بازارهای صادراتی لازم است

سیده فاطمه مقیمی، رئیس اتاق مشترک ایران و گرجستان و عضو هیات نمایندگان اتاق ایران ظرفیت های بازار گرجستان را برای تجارت و سرمایه گذاری ایرانیان، مطلوب توصیف کرد و گفت: این کشور می تواند مسیری برای دسترسی سرمایه گذاران ایرانی به بازار کشورهای اروپایی باشد.

این فعال مالی در گفت وگو با پایگاه خبری اتاق ایران حضور ایرانیان در قالب شرکت های گرجستانی را با توجه به محدودیت های تجاری ناشی از تحریم، به عنوان یک راه چاره عنوان کرد و گفت: مناطق آزاد مستقر در گرجستان، شرایطی را به وجود آورده اند که سرمایه گذاران خارجی می توانند با حضور در این مناطق کالاهای نیمه ساخت را تکمیل نموده و با خلق ارزش افزوده بیشتر آن را صادر نمایند و به این ترتیب حضور خود را علی رغم تحریم ها در بازارهای بین المللی ادامه دهند.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران همچنین با توجه به احتمال لغو تحریم ها، متناسب با تغییر رئیس جمهور آمریکا، آماده شدن برای استفاده بیشتر از ظرفیت های گرجستان در حوزه تجارت را منوط به شناسایی دقیق ابعاد و زوایای مالی این کشور دانست. به اعتقاد او در حال حاضر مسائل بانکی مهم ترین مانع در برابر توسعه سطح مناسبات بین دو کشور است.

مقیمی همکاری های منطقه ای و برگزاری کمیسیون های مشترک مالی را برای حضور پررنگ تر ایرانیان در بازار گرجستان، ضروری برشمرد و تأکید کرد: در حال حاضر با توجه به محدودیت های ناشی از تحریم و نبود روابط بانکی، آن طور که باید نتوانستیم از موقعیت پیش آمده برای ایران در منطقه اوراسیا استفاده کنیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "درک واقعی از بازارهای صادراتی لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درک واقعی از بازارهای صادراتی لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید