روایت دختری با خالکوبی اژدها در سریال آمازون ، مردانی که از زنان متنفرند

به گزارش وبلاگ تحصیل، لیزبث سالاندر، شخصیت اصلی رمان و فیلم جنایی دختری با خالکوبی اژدها یا مردانی که از زنان متنفرند، شخصیت محوری یک سریال جدید خواهد شد.

روایت دختری با خالکوبی اژدها در سریال آمازون ، مردانی که از زنان متنفرند

به گزارش وبلاگ تحصیل، دختری با خالکوبی اژدها یا مردانی که از زنان متنفرند یکی از رمان های سه گانه ملنیوم اثر استیگ لارسن، نویسنده و روزنامه نگار سوئدی است. نیلس آردن اپلو، کارگردان سوئدی در سال 2009 و دیوید فینچر سال 2011 فیلمی با اقتباس از این رمان ساختند.

ورایتی خبر داده است که سریال دختری با خالکوبی اژدها توسط آمازون در سونی پیکچرز تله ویژن و استودیو آمازون فراوری خواهد شد. این سریال بر اساس شخصیت اصلی رمان لارسن ساخته می گردد اما گفته شده است قرار نیست سریال دنباله ای بر داستان کتاب یا فیلم باشد.

لیزبث سالاندر یا همان دختری با خالکوبی اژدها، دختری 24 ساله لاغر و رنگ پریده، با موهای کوتاه سیاه و خالکوبی های بسیار است که یک خالکوبی اژدها هم بر شانه چپ دارد. او یک هکر حرفه ای است که با نام مستعار واسپ Wasp کار می نماید. لیزبث در رمان دختری با خالکوبی اژدها، در حل معمای گم شدن یک دختر در دهه 1960 در سوئد و حل یک پرونده جنایی قتل های زنجیره ای زنان، به یک روزنامه نگار که مامور اصلی حل این معماها است، یاری می نماید.

موضوع رمان های ملنیوم استیگ لارسن با نام های دختری با خالکوبی اژدها (یا عنوان اصلی سوئدیش، مردانی که از زنان متنفرند)، دختری که با آتش بازی کرد و دختری که به لانه زنبور لگد زد نگاه مردسالارانه و جنسیت زده به زنان و جنایت هایی است که علیه آن ها صورت می گیرد. در فیلم فینچر، رونی مارا نقش لیزبث را بازی کرد که برای آن نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "روایت دختری با خالکوبی اژدها در سریال آمازون ، مردانی که از زنان متنفرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت دختری با خالکوبی اژدها در سریال آمازون ، مردانی که از زنان متنفرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید