شیطنت تازه آذربایجان درباره ایران ، واکنش سخنگوی مالی دولت

به گزارش وبلاگ تحصیل، وزیر اقتصاد با اشاره به بعضی شیطنت ها در مورد طولانی شدن تشریفات گمرکی گفت: سال آینده به مقدار ایکس ری های موجود آشکارسازهای نو در گمرکات سراسر کشور نصب خواهد شد.

شیطنت تازه آذربایجان درباره ایران ، واکنش سخنگوی مالی دولت

به گزارش وبلاگ تحصیل، احسان خاندوزی با بیان اینکه، در سال آینده معادل کل ایکس ری های موجود، آشکارسازهای تازه در گمرکات سراسر کشور نصب خواهد شد، اضافه نمود: این اقدامات به تسریع تشریفات گمرکی منجر خواهد شد.

خاندوزی اعلام کرد: در کنار این سرعت، دقت در اجرای تشریفات از دست نخواهد رفت تا اقدامات نظارتی مراجع مرتبط در کوتاه ترین زمان انجام گردد.

وزیر اقتصاد تاکید نمود: در کشورمان، در زمینه ساخت ایکس ری با کیفیت بالا ظرفیت مناسبی در حوزه بخش خصوصی و بخش دولتی(وزارت دفاع) وجود دارد. بر این اساس تامین مالی سریع تر شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه ایکس ری در دستور کار است. بعلاوه باید ظرفیت ایجاد بازار برای این شرکت ها در منطقه ایجاد گردد.

خاندوزی با اشاره به صف های طولانی ترخیص کالا در بعضی گمرکات مثل آستارا در مرز کشور آذربایجان، گفت: طولانی شدن فرایند مربوط به تشریفات دو طرف است و در بعضی موارد شیطنت هایی از سوی کشور مقابل وجود دارد. بر این اساس مذاکراتی به وسیله وزارت اقتصاد و خارجه برای برطرف این چالش صورت گرفته است.

وی اضافه نمود: برای سال بعد اخبار بهتری در مورد کاهش زمان ترخیص و صادرات کالا به گوش خواهد رسید. بعلاوه اقدامات لازم برای کاهش زمان ترخیص از 5 به دو روز در دستور کار قرار گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "شیطنت تازه آذربایجان درباره ایران ، واکنش سخنگوی مالی دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیطنت تازه آذربایجان درباره ایران ، واکنش سخنگوی مالی دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید