عراق، دومین روز عملیات امنیتی بغداد، موفقیت حشد شعبی در نابودی مهمترین کانون تروریسم

به گزارش وبلاگ تحصیل، منابع عراقی از موفقیت نیروهای حشد شعبی عراق در انهدام باندهای تروریستی در استان دیالی و پاکسازی نهایی آنها خبر دادند.

عراق، دومین روز عملیات امنیتی بغداد، موفقیت حشد شعبی در نابودی مهمترین کانون تروریسم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تحصیل، صادق الحسینی از مسئولان ارشد الحشد الشعبی عراق در گفت وگو با سایت المعلومه گفت: منطقه حوض حمرین و دریاچه اطراف آن در 60 کیلومتری شمال شرقی شهر بعقوبه در استان دیالی در طول 15 سال گذشته ملتهب و پناهگاه شمار زیادی از باندهای تروریستی از القاعده و هم پیمانانش گرفته تا داعش بود و فعالیت این باندها صدها خانواده را از تنها منبع رزق خودشان یعنی سید ماهی و کشاورزی محروم کرده بود.

وی افزود: نیروهای الحشد الشعبی پیروز شدند در زمانی کوتاه نبرد در منطقه حمرین و دریاچه آن را به سود خود یکسره کرده و بار دیگر در آنجا مستقر شوند و با این کار به پرونده این کانون ملتهب در استان دیالی و یک مرکز اصلی فعالیت های گروه تروریستی داعش سرانجام دهند.

الحسینی گفت: همه این دستاوردها با خون های پاک و جانفشانی های بزرگ مبارزان الحشد الشعبی حاصل شد.

دومین روز عملیات تامین امنیت بغداد

خبر دیگر اینکه نیروهای الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی عراق امروز دومین روز از عملیات تامین امنیت منطقه الطارمیه در شمال بغداد را آغاز کردند.

برخی منابع الحشد الشعبی گفتند: واحد پشتیبانی خنثی سازی مواد منفجره، بهداری، ستاد تبلیغات و اطلاع رسانی و ستاد اطلاعات در کنار نیروهای الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی دراین عملیات شرکت کردند.

وی افزود: هدف از این عملیات، بازرسی و جستجوی منطقه الطارمیه در شمال بغداد برای یافتن افراد مورد پیگرد و عناصر مخفی شده داعش در بین غیرنظامیان و خانواده ها بود.

در اولین روز از این عملیات، سه فرد مورد پیگرد دستگیر و مقادیر سلاح سبک کشف و مرکز منطقه الطارمیه تامین امنیت شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، دومین روز عملیات امنیتی بغداد، موفقیت حشد شعبی در نابودی مهمترین کانون تروریسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، دومین روز عملیات امنیتی بغداد، موفقیت حشد شعبی در نابودی مهمترین کانون تروریسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید