عطر داغ برای زنان ساخته شده است

به گزارش وبلاگ تحصیل، فیلم سینمایی عطر داغ ساخته علی ابراهیمی است. کارگردانی جوان که بی سروصدا این فیلم را ساخت و در مصاحبه ای بعد از قتل رومینا به دست پدرش گفته بود که کاش پدر رومینا فیلم عطرداغ را دیده بود. فیلمی که ابتدا عطر تلخ نام داشت و به عطر داغ تغییر نام داد.

عطر داغ برای زنان ساخته شده است

عطر داغ سال گذشته به روی پرده رفت اما تنها پس از گذشت سه روز از آغاز اکران این فیلم، سالن های سینمایی به علت شیوع ویروس کرونا بسته شدند و حالا پس از بازگشایی مجدد، بار اکران می گردد و باز هم با تعطیلی مهرماه روبرو شد.

سوژه ملتهب کارگردان جوان

علی ابراهیمی، بازیگر، کارگردان و نوازنده سینما و تلویزیون، در آثاری همانند سریال تلویزیونی ستایش، فیلم سینمایی شکار خاموش و فیلم سینمایی خنده در باران فعالیت داشته است.

ابراهیمی کارگردان جوانی است که در نخستین تجربه فیلمسازی خود به سراغ موضوعی ملتهب از دل اتفاقات جامعه رفته است و کوشش نموده آن را با روایتی مجذوب نماینده به مخاطب فیلم عرضه کند. قصه درباره دختری به نام مریم است که مجبور می گردد یک شب بیرون از خانه سر کند، اما در این میان اتفاقاتی رخ می دهد که قصه را پیش می برد.

ابراهیمی پیشتر در مصاحبه ای در خصوص ایده ساخت فیلم گفته بود: نویسنده کار علی حمیدنژاد است و ما سال هاست با هم دوست هستیم. علی در سینما عکاس بود و من طراح صحنه و لباس، از زمانی که دغدغه فیلمسازی برای من بوجود آمد برای او نیز دغدغه نویسندگی پیش آمد. مدتی با هم می نوشتیم و فیلم کوتاه می ساختیم. عطر داغ ایده یک خطی داشت که علی برای من مطرح نمود و با هم آغاز به نوشتن کار کردیم. او یک روز در خیابان دختری را دید که با عجله در پیاده رو در حال حرکت بود و از کوله پشتی اش مقنعه ای در آورد و با شالش عوض کرد. این یک تصویر برای ما موضوعی شد که ساعت ها درباره آن صحبت کردیم و در پی چرایی های آن گشتیم.

قتل های ناموسی

عطر داغ به فاجعه ای می پردازد که در جامعه ما سال ها است در حال رخ دادن است و فیلم های کمی در خصوص آنها ساخته شده است؛ قتل های ناموسی.

ابراهیمی در این مورد گفته بود: زمانی که من این فیلم را ساختم عده ای گفتند مگر داریم چنین چیزی که پدر تا این میزان تعصب داشته باشد. پاسخ من هم این بود که بله داریم و این روزها متاسفانه کم نیست اخباری از تعصبات کورکورانه پدران و همسرانی که دست به قتل نوامیس خود می زنند. رومینا و زنان دیگر قربانی همین تعصبات هستند. تعصب با خود جهل می آورد و این مسائل باعث می گردد تا اتفاقاتی شبیه عطر داغ بیفتد. ای کاش پدر رومینا این فیلم را دیده بود، حداقل شاید درصدی روی تصمیماتش اثر می گذاشت.

در این باره بخوانید:

برترین فیلم هایی که حال شما را خوب می نمایند

دوئت؛ روایت روابط تاریخ گذشته

خاطره اسدی، مهردادصدیقیان، بهاره کیان افشار، شیوا مکی نیان، احسان امانی و سیما تیر انداز با هنرمندی شهرام حقیقت دوست بازیگران اصلی این فیلم را تشکیل می دهند.

منبع: ایرنا زندگی

به "عطر داغ برای زنان ساخته شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عطر داغ برای زنان ساخته شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید