موج گرما جان 500 نفر را در غرب کانادا گرفت

به گزارش وبلاگ تحصیل، روزنامه گاردین با اشاره به موج گرمای شدید در بریتیش کلمبیا کانادا از کشته شدن 500 نفر در این استان اطلاع داد که نسبت به مدت مشابه سال های گذشته سه برابر شده است.

موج گرما جان 500 نفر را در غرب کانادا گرفت

به گزارش وبلاگ تحصیل به نقل از ایرنا، اخبار رسیده از استان بریتیش کلمبیا در کانادا حاکی از افزایش تعداد مرگ های ناگهانی مرتبط با گرمای شدید هوا است.

گفته می گردد احتمالا نزدیک به 500 نفر در غربی ترین استان کانادا در اثر رکوردشکنی گرمای هوا جان خود را از دست داده باشند و این در حالی است که مقامات هشدار می دهند احتمال افزایش تعداد مرگ و میر به دلیل تداوم گرمای بی سابقه وجود دارد.

گاردین در ادامه نوشت: دیروز آدینه پزشکی قانونی بریتیش کلمبیا گفت که طی هفته گذشته 719 مرگ ناگهانی گزارش شده است که این تعداد سه برابر دوره مشابه در یک سال معمول است.

لیزا لاپوینت رئیس پزشکی قانونی این استان در بیانیه ای گفت: ما این اطلاعات را منتشر می کنیم، زیرا اعتقاد بر این است که گرمای شدید و بی سابقه در هفته گذشته عامل مهمی در افزایش تعداد مرگ و میر است.

این نهاد بعلاوه اظهار داشت که به طور معمول در یک دوره مشابه نزدیک به 230 مرگ ناگهانی گزارش می گردد.

لاپوینت اضافه نمود: پس از جمع آوری گزارش های بیشتر افزایش تعداد مرگ و میر های ناگهانی احتمال دارد، اما به دلیل عبور جبهه هوای گرم از سمت غرب به شرق شاهد فرایند کاهش تلفات خواهیم بود.

مقامات هشدار داده اند که احتمالا ماه ها طول خواهد کشید تا دلیل دقیق مرگ صد ها نفر از ساکنان تعیین گردد، اما آن ها می گویند که گرما در افزایش تلفات، به ویژه در سالمندان نقش بسزایی دارد.

لاپوینت در بخش دیگری از بیانیه خود اضافه نمود: بسیاری از مرگ و میر ها در طول هفته گذشته در میان افراد مسنی اتفاق افتاده است که تنها در خانه های مخصوص نگهداری سالمندان با حداقل تهویه زندگی می کردند.

در این میان مقامات منطقه ای هم به دلیل عدم آمادگی لازم در مقابله با بحران آب و هوایی با نقدها بسیاری روبرو هستند. روز پنجشنبه، رئیس بخش خدمات فوریت های پزشکی استان بریتیش کلمبیا پس از اینکه بسیاری از مردم در میانه شدید ترین موج گرما مجبور شدند ساعت ها منتظر آمبولانس بمانند، عذرخواهی کرد.

همزمان محیط زیست کانادا اعلام نموده است که جبهه هوای گرمی که منطقه ها وسیعی از شمال غربی اقیانوس آرام را پوشانده بود، در اوایل این هفته با ثبت دمای 103 درجه فارنهایت (40 درجه سانتیگراد) رکورد گرما را در سرزمین های بریتیش کلمبیا، آلبرتا، یوکان و سرزمین های شمال غربی شکست.

این گرما تاثیر بسزایی در آتش سوزی های اخیر در بریتیش کلمبیا هم داشته است. گفته می گردد دستکم دو نفر در آتش سوزی روز چهارشنبه که منجر به ویرانی یک روستا شد، جان خود را از دست داده اند.

به گفته مقامات این استان تا اواخر روز آدینه، 136 آتش سوزی فعال گزارش شده است و انتظار می رود با تداوم جبهه هوای گرم تا هفته آینده، آتش سوزی ها هم ادامه داشته باشد.

منبع: جام جم آنلاین

به "موج گرما جان 500 نفر را در غرب کانادا گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج گرما جان 500 نفر را در غرب کانادا گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید