واکنش شیخ دیابانه به پیشنهاد پرسپولیس

به گزارش وبلاگ تحصیل، خبرنگاران: شیخ دیاباته یکی از متفاوت ترین مهاجمان خارجی است که به ایران آمده است. او 2 فصل در استقلال حضور داشت که یک فصلش عالی بود و فصل دیگرش بد. با این حال، زوج خط حمله استقلال با حضور او و مهدی قایدی یکی از زوج های خطرناک خط حمله ایران بود.

واکنش شیخ دیابانه به پیشنهاد پرسپولیس

به گزارش وبلاگ تحصیل، داستان شیخ دیاباته و استقلال، اما در انتهای فصل گذشته به انتها رسید و قرارداد این بازیکن که اسم شده بود قرارداد سنگینی است تمدید نشد. یا خروج دیاباته از استقلال، اما شایعه شد پرسپولیس که دنبال مهاجم خارجی است او را زیر نظر دارد، ولی اطرافیان یحیی گل محمدی می گفتند این موضوع شایعه است و او جایی در پرسپولیس نخواهد داشت. نهایتا دیاباته، اما هفته پیش به الغرافه قطر پیوست تا دوباره شاگرد استراماچونی گردد.

حالا پس از آن کش و قوس ها شیخ دیاباته در تبادل نظر با برنامه فوتبال برتر در خصوص مسائل مختلفی صحبت نموده که یکی از آن ها مربوط به پیشنهاد احتمالی پرسپولیس به این بازیکن است.

او درباره جدایی اش از استقلال و پیوستن به تیم فوتبال الغرافه قطر، گفت: جدایی ام از استقلال داستان طولانی دارد. زمانی که به ایران آمدم، با استقلال قرارداد دو ساله امضا کردم و تا انتها قراردادم در ایران ماندم. پس از انتها قرارداد مجبور بودم از استقلال بروم. اگر تمایلی وجود داشت به خاطر طرفداران می ماندم، چون آن ها فوق العاده بودند و حمایتم کردند. بدون طرفداران نمی توانم درباره باشگاه استقلال صحبت کنم. امیدوارم مدیران باشگاه کاری انجام دهند تا ساختارمند باشد.

وی اضافه کرد: باید افرادی را در باشگاه گذاشت که استقلال را دوست داشته باشند، افرادی که به طرفداران فکر نمایند. طرفداران همواره برای انگیزه دادن به تیم حضور دارند. اگر افرادی باشند که استقلال را دوست نداشته باشند، نمی توانند یاری نمایند.

برای اینکه بدانیم مربی خوب یا بد است، باید به نتایج نگاه کرد.، مهاجم پیشین استقلال با بیان این جمله در خصوص مربیانی که با آن ها در این تیم کار نموده است، گفت: از مربیانی که در استقلال با آن ها آشنا شدم، تشکر می کنم و برای شان احترام قائل هستم. استراماچونی باعث شد به ایران بیایم. او مربی من است، اما مثل پدرم می ماند.

وی اضافه کرد: امروز بازیکن فوتبال هستم و برای مربیان احترام قائل هستم، چون برای استقلال و طرفدارانش احترام قائل هستم، اما هر مربی را می توان با نتایجش قیاس کرد. برای من استراماچونی خوب است، فرهاد مجیدی مثل برادرم است، حتی محمود فکری. درست است من و فکری مدتی با هم مشکلاتی داشتیم، اما زمانی که با شخصیت هم آشنا شدیم، فهمیدم فکری فرد خوبی است و قلب خوبی دارد.

وی راجع به درخشش مهدی قایدی در تیم شباب الاهلی امارات یادآور شد: بازی مهدی قایدی را در شباب الاهلی دیدم و این موضوع نشان می دهد در استقلال تیم خوبی داشتیم. باشگاه احتیاج دارد یکسری موارد را مدیریت کند. باعث افتخار است بازیکن ایرانی چنین کار های فوق العاده ای را انجام می دهد.

مهاجم تیم فوتبال الغرافه قطر در خصوص عدم نتیجه گیری استقلال گفت: همانطور که گفتم به مربیان احترام می گذارم، اما مربی زمانی خوب است که تیم برنده گردد. کدام مربیان نتایج خوبی گرفتند؟ اگر نتایج خوبی گرفته باشند اجازه دارید بگویید خوب هستند. چیز دیگری نمی گویم.

دیاباته در پاسخ به این سؤال آیا امکان دارد روزی به ایران بازگردد و حتی برای پرسپولیس بازی کند، گفت: اگر پیشنهاد خوبی داشته باشم، چرا نباید در ایران بازی کنم؟ نمی توانم بگویم به پرسپولیس نمی روم، چون موضعی علیه این تیم ندارم و به پرسپولیسی ها احترام می گذارم. من بازیکن فوتبال هستم و طرفدار نیستم. هر جایی توپ و زمین فوتبال باشد، می توانم بازی کنم.

وی درباره اینکه آیا جایزه کفش طلای لیگ نوزدهم به او اهدا شد یا نه، توضیح داد: واقعاً نه و مسئله ای بود که قلبم را به درد آورد. چیزی که من را اذیت می نماید این بود که کسی در استقلال و از مدیران باشگاه سمت من نیامد که بگوید تو لایق این جایزه هستی و هر کاری می کنیم این جایزه را بگیری. البته طرفداران جنگیدند که این جایزه را به دست بیاورم. آن ها از جانب من جنگیدند و به خاطر همین دیگر خودم صحبت نکردم. نمی خواستم به آن ها نشان دهم که غمگین هستم، اما این جایزه به من تعلق داشت.

منبع: فرارو

به "واکنش شیخ دیابانه به پیشنهاد پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش شیخ دیابانه به پیشنهاد پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید