ابلاغ جریمه 2 میلیارد تومانی به اپراتورها

به گزارش وبلاگ تحصیل، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ابلاغ جریمه دو میلیارد تومانی به دلیل برنگشتن تعرفه اینترنت به حالت اولیه از سوی اپراتورها و تداوم تخلفی که اجرا شده است، خبر داد.

ابلاغ جریمه 2 میلیارد تومانی به اپراتورها

به گزارش وبلاگ تحصیل، از نیمه تیرماه سال جاری، کاربران در فضای مجازی از افزایش قیمت بسته های اینترنتی در اپراتورهای همراه خبر داده و اعتراض کردند. این موضوع منجر به واکنش حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- شد که بیان نمود بالابردن قیمت اینترنت همراه بدون هماهنگی با رگولاتوری تخلف بوده و برخورد قانونی با اپراتورها آغاز شده است.

محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - نیز با بیان اینکه اپراتورها بدون رعایت قوانین و با تبانی تعرفه بسته های اینترنتی را افزایش دادند، گفت: برخی بسته ها را حذف کردند، برخی را افزودند و بیان نمودند در سایت ما این بسته ها وجود دارد اما در اپلیکشن ها جابه جا شده است. ما به اپراتورها اخطار داده ایم و باید ظرف 10 روز رفع اثر کنند در غیر این صورت وارد کمیته جرائم می شوند، این موضوع را به سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تعزیرات حکومتی هم ارجاع دادیم.

درنهایت در حالی که مهلت 10 روزه ای که به اپراتورها داده بودند، تمام شد، به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فلاح جوشقانی از ابلاغ جریمه دو میلیارد تومانی به اپراتورها خبر داد و گفت: به دلیل برنگشتن تعرفه اینترنت به حالت اولیه از سوی اپراتورها و تداوم تخلفی که اجرا شده است، جریمه دو میلیارد تومانی به دو اپراتور ایرانسل و همراه اول ابلاغ شد.

وی افزود: در جلسه روز شنبه (28 تیرماه) کمیسیون تخلفات، جریمه دو میلیاردی را در پروانه های اپراتورها اعمال و به آن ها ابلاغ کردیم. جریمه نقدی قدم اول برای برخورد با تخلف اجرا شده است و در صورت استمرار این مساله، قطعا روال های دیگر را در پیش خواهیم گرفت. تعلیق، کاهش مدت اعتبار پروانه و مواردی از این دست، مصوبه های قانونی است که می توانیم با استناد به آن ها تخلفات را پیگیری کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ابلاغ جریمه 2 میلیارد تومانی به اپراتورها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ جریمه 2 میلیارد تومانی به اپراتورها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید