ارتش سوریه تجهیزات نظامی سنگین به استان رقه ارسال کرد

به گزارش وبلاگ تحصیل، منابع نزدیک به شبه نظامیان کُرد خبر دادند که ارتش سوریه به منطقه عین عیسی واقع در شمال غرب استان رقه تجهیزات نظامی ارسال کرده است.

ارتش سوریه تجهیزات نظامی سنگین به استان رقه ارسال کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تحصیل، منابع نزدیک به شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه از ارسال تجهیزات ارتش سوریه به شمال این کشور خبر دادند.

روزنامه الوطن سوریه به نقل از این منابع گزارش داد که تجهیزات نظامی جدید متعلق به ارتش سوریه به منطقه عین عیسی واقع در شمال غرب استان رقه ارسال شده است.

تجهیزات ارسالی، در نزدیکی جهت بین المللی بین حلب و حسکه در شمال شهر عین عیسی مستقر شده است. در این منطقه نیروهای روس نیز حضور دارند.

نیروهای دموکراتیک خبر دادند که تجهیزات ارتش سوریه شامل توپخانه سنگین، خودروهای زره و نیروهای پیاده نظام بوده است.

این نیروها همچنین تأکید کردند که تروریست های وابسته به ترکیه در گروه موسوم به الجیش الوطنی (ارتش ملی) حضور دارند و در منطقه تل ابیض مستقر هستند، همزمان با ورود تجهیزات ارتش سوریه، منطقه عین عیسی را هدف حملات توپخانه ای خود قرار دادند.

از سوی دیگر، برخی از منابع خبری معارض اعلام کردند که نظامیان ترکیه در خطوط تلاقی با نیروهای دموکراتیک در استانهای رقه و حسکه، نیروهای زیادی را در محورهای الزرکان و تل تمر در شمال حسکه و محور عین عیسی مستقر کردند.

این منابع ادعا کردند که هدف از تجهیز نیروهای ترکیه، آغاز عملیات نظامی در برهه کنونی نیست، بلکه از ترس عملیات نیروهای دموکراتیک است.

نظامیان ترکیه به صورت غیر قانونی در خاک سوریه حضور دارند. مسئولان سوری بارها این حضور را اشغالگرانه قلمداد و تأکید کرده اند که اشغالگران خارجی را از خاک خود اخراج خواهند کرد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "ارتش سوریه تجهیزات نظامی سنگین به استان رقه ارسال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش سوریه تجهیزات نظامی سنگین به استان رقه ارسال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید