اعداد و ارقام مالی در هفته دوم شهریورماه 1399

به گزارش وبلاگ تحصیل، در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب وکار در اقصی نقاط دنیا، از سوی رسانه ها، نهادهای مالی ملی و بین المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم ترین آنها را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

اعداد و ارقام مالی در هفته دوم شهریورماه 1399

3.8 تا 4.6 میلیارد دلار

بانک دنیای: انفجار مهیب ماه گذشته در بندر بیروت رقمی بین 3.8 تا 4.6 میلیارد دلار به این شهر خسارت فیزیکی وارد نموده است. علاوه بر این، برآورد می گردد که این انفجار تا 3.5 میلیارد دلار به بخش های مختلف اقتصاد لبنان خسارت وارد می نماید.

15 درصد

بانک دنیای: حدود 15 درصد جمعیت دنیا را افرادی تشکیل می دهند که دچار درجات مختلفی از معلولیت هستند. میزان آسیب پذیری این افراد در برابر بیماری های همه گیر و شوک های اقتصادی بیش از سایرین است و به همین دلیل دولت ها باید نظام سلامت و ارائه خدمات دولتی را برای پاسخگویی به احتیاج آنها تقویت نمایند.

از 3 میلیون به 23 میلیون دستگاه خودرو

کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد (آنکتاد): در سال 2017 تنها 3 میلیون دستگاه خودروی برقی در دنیا به فروش رسیده است. برآورد می گردد این رقم در افق 2030 به 23 میلیون دستگاه در سال برسد.

93.4 میلیون تن

ورلد استیل: در ماه ژوئیه امسال میلادی 93.4 میلیون تن فولاد خام در چین فراوری شده است که این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل 9.1 درصد افزایش نشان می دهد.

22 درصد

صندوق بین المللی پول: تنها 22 درصد از اعضای هیئت مدیره شرکت ها در کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) که اغلب جزو اقتصادهای توسعه یافته دنیا هستند را زنان تشکیل می دهند.

1.37 میلیون شغل و 8.4 درصد

بلومبرگ: بر اساس اعلام اداره آمار وزارت کار آمریکا (BLS) در ماه آگوست امسال 1.37 میلیون شغل جدید (به طور خالص) در آمریکا ایجاد شده و نرخ بیکاری در این کشور به 8.4 درصد کاهش یافته است.

7000 نفر

بلومبرگ: با توجه به رشد قابل توجه خریدهای آنلاین در انگلیس، شرکت آمازون میخواهد تا سرانجام امسال میلادی 7000 نیروی کار جدید برای توسعه کسب وکار خود در این کشور استخدام کند.

3.3 تریلیون دلار

بلومبرگ: دفتر بودجه کنگره آمریکا (CBO) در گزارش جدید خود پیش بینی نموده است که رقم کسری بودجه دولت آمریکا در سال اقتصادی جاری به 3.3 تریلیون دلار خواهد رسید که این رقم در تاریخ آمریکا بی سابقه است.

23.9 درصد

رویترز: دفتر ملی آمار هند در گزارشی اعلام نمود که اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم امسال میلادی تحت تأثیر بحران کرونا 23.9 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل کوچکتر شده است.

7 درصد

رویترز: اداره آمار استرالیا اعلام نمود فراوری ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه دوم امسال میلادی نسبت به دوره سه ماهه قبل 7 درصد کاهش یافته و اقتصاد این کشور برای اولین بار طی نزدیک به 3 دهه اخیر وارد رکود شده است. اقتصاد استرالیا در سه ماهه اول امسال نیز 0.3 درصد نسبت به سه ماهه سرانجامی سال 2019 کوچکتر شده بود. بر اساس تعاریف رسمی، ثبت نرخ رشد اقتصادی منفی طی دو دوره سه ماهه متوالی به معنای ورود اقتصاد به یک دوره رکودی است.

50 تا 55 دلار

اویل پرایس: الکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه، در سخنرانی اخیر خود در همایش مجاری فراوری و توسعه صنعتی میانگین قیمت هر بشکه نفت خام در سال آینده میلادی را 50 تا 55 دلار پیش بینی کرد.

16 هزار نفر

سی ان بی سی (CNBC): شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز که با کاهش شدید تقاضا برای سفرهای هوایی دست وپنجه نرم می نماید و طی ماه های اخیر برای پرداخت دستمزد کارکنان خود به یاری های دولت فدرال آمریکا متکی بوده است، در بیانیه ای اعلام نمود که به دلیل سرانجام یافتن یاری های دولتی میخواهد 16 هزار نفر از کارکنان خود را در آینده نزدیک تعدیل کند.

9.9 درصد

فایننشال تایمز: انستیتو آمار ترکیه اعلام نمود فراوری ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه دوم امسال میلادی 9.9 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل کوچکتر شده است.

3.7 میلیون تن و 64 درصد

یورو استات: در سال 2019 حدود 3.7 میلیون تن انواع شکلات در کشورهای اتحادیه اروپا فراوری شده است که 64 درصد از این رقم مربوط به 3 کشور آلمان، فرانسه و ایتالیا بوده است.

7.9 و 7.2 درصد

یورو استات: نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا طی ماه ژوئیه امسال به ترتیب 7.9 و 7.2 درصد بوده است.

0.2 درصد

یورو استات: برآوردهای اولیه حاکی از این است که شاخص تورم مصرف نماینده در منطقه یورو طی ماه آگوست در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 0.2 درصد کاهش یافته است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "اعداد و ارقام مالی در هفته دوم شهریورماه 1399" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعداد و ارقام مالی در هفته دوم شهریورماه 1399"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید