المپیک به داد دو بازنشسته رسید، داورزنی و سعیدی ماندگار شدند

به گزارش وبلاگ تحصیل، خبرنگاران - گروه ورزش: چالش بازنشسته ها و تصدی پست های مدیریتی توسط آنها که در یکی دو سال گذشته ساختار ورزش را هدف قرار داده بود، طی ماه های گذشته به خاطر مطرح شدن بعضی نام های جدید و لزوم کنار رفتن آنها، اصطکاک های جدیدی ایجاد کرد به خصوص در رابطه با دو مدیری که متصدی پست های تاثیرگذار و مهمی هستند.

المپیک به داد دو بازنشسته رسید، داورزنی و سعیدی ماندگار شدند

یکی از این افراد محمدرضا داورزنی است؛ رئیس امروز و دیروز فدراسیون والیبال که البته از بهمن ماه 95 تا آبان ماه 98 معاون اول وزیر در وزارت ورزش بود اما به فاصله یک هفته پیش از انتخابات پُرحاشیه فدراسیون والیبال عطای وزارتخانه را به لقایش بخشید و با پیروزی در این انتخابات دوره جدید ریاستش در والیبال را شروع کرد.

از زمان حضور در وزارت ورزش اما صحبت ها در رابطه با بازنشستگی محمدرضا داورزنی مطرح بود و بعد از کسب رای از اعضای مجمع والیبال هم ادامه داشت. حتی در مقطعی صحبت از اعلام بازنشستگی وی و تاکید بر کنار رفتن او مطرح شد. مواردی که وبلاگ تحصیل در گزارش هایی مجزا با عنوان حکم بازنشستگی رئیس فدراسیون والیبال صادر شد / داورزنی: بی خبرم و همچنین مخالفت با تصمیم وزیر ورزش / داورزنی می رود؟ به آنها پرداخت.

با همه اینها محمدرضا داورزنی کماکان بر سر کار بود تا اینکه بخشنامه اخیر وزارت ورزش و حذف شرایط سنی برای اعلام بازنشسته کردن افراد با حداکثر 35 سال خدمت، نام وی را دوباره به عنوان یکی از بازنشسته های ورزش عنوان نمود.

علاوه بر وی و به خاطر بخشنامه اخیر، نام افراد دیگری با صندلی مدیریتی بالا و مشخص کننده به عنوان بازنشسته ورزشی مطرح شد مانند کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک؛ سعیدی که سال ها ریاست فدراسیون گلف را بر عهده داشت به عنوان خزانه دار وارد ساختمان کمیته ملی المپیک شد اما حواشی ایجاد شده پیرامون دبیرکل پیشین این کمیته که در نهایت به استعفای او ختم شد (شاهرخ شهنازی) باعث شد سرپرستی این پست اجرایی و مهم به وی سپرده گردد.

کیکاوس سعیدی از خردادماه سال گذشته همزمان خزانه دار و سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک بود تا بهمن ماه که حکم قطعی دبیرکلی را گرفت و اینگونه شد نهمین فرد متصدی این پست در تاریخ ورزش ایران؛ به فاصله چندماه اما مطرح شدن بازنشستگی اش اولین چالش جدی پیرامون وی را ایجاد کرد و رایزنی هایی را موجب شد.

مکاتبه کمیته ملی المپیک با دولت برای ادامه کار دبیرکل عنوان خبری بود که وبلاگ تحصیل در این رابطه منتشر کرد. اگرچه این خبر مانند مطالب منتشر شده پیرامون بازنشستگی داورزنی با واکنش هایی همراه بود اما اقدامات اجرا شده و نتیجه به دست آمده نشان می دهد که سرو صداها بی جهت نبوده است.

مجوز صادر شد؛ ماندگاری کیکاوس سعیدی و محمدرضا داورزنی

به گزارش وبلاگ تحصیل، در رابطه با کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک و محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال به جهت پست های مهمی که در اختیار دارند و تاثیرگذاری هر گونه چالش ایجاد شده پیرامون آنها در آستانه بازی های المپیک، مکاتبه ویژه ای با سازمان اداری و استخدامی کشور اجرا شده است.

این مکاتبه از این حیث انجام شده که طبق قانون خدمات کشوری که تبعیت از آن نسبت به بخشنامه ارجحیت هم دارد منعی برای ادامه حضور این افراد نیست ضمن اینکه هنوز مدت زمان قانونی برای دوره فعالیت آنها باقی است.

اینها توجیهاتی بود که مقامات تصمیم گیرنده در مجموعه ورزش را ملزم به مکاتبه کرد. پاسخ دریافتی از سازمان اداری استخدامی به این مکاتبه مثبت بوده چرا که ادامه همکاری با این دو نفر را بلامانع عنوان نموده است.

علاوه بر این و برای محکم کاری بیشتر، مجوز ویژه دیگری هم برای ادامه فعالیت دبیرکل کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون والیبال گرفته شده است. این مجوز از سوی وزارت ورزش دریافت شده و مورد تایید یکی از مقامات اصلی این وزارتخانه هم نهاده شد.

با این اوصاف حداقل تا زمان بازی های المپیک توکیو که با یک سال تاخیر مردادماه سال آینده برگزار می گردد، شائبه دوباره ای در خصوص متصدیان این دو پست و کنار رفتن شان وجود نخواهد داشت. البته طبق رای مجمع ریاست داورزنی تا آبان ماه 1402 ادامه خواهد داشت.

انتخابات کمیته ملی المپیک هم دی ماه 1400 برگزار خواهد شد. البته که سعیدی در جریان انتخابات رای دبیرکلی نگرفت. وی به واسطه آئین نامه جدیدی که اعضای مجمع با آن موافقت نموده اند به عنوان متصدی این پست انتخاب شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "المپیک به داد دو بازنشسته رسید، داورزنی و سعیدی ماندگار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المپیک به داد دو بازنشسته رسید، داورزنی و سعیدی ماندگار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید