بازداشت 31 سوری حامل مواد منفجره در مرز عراق

به گزارش وبلاگ تحصیل، مرکز رسانه امنیتی وزارت دفاع عراق اظهار داشت 31 شهروند سوریه هنگام کوشش برای عبور غیرقانونی از مرز مشترک دو کشور دستگیر و مقادیر زیادی مواد منفجره از آنان ضبط شده است.

بازداشت 31 سوری حامل مواد منفجره در مرز عراق

به گزارشبه نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، هسته اطلاع رسانی امنیتی وابسته به وزارت دفاع این کشور امروز (آدینه) با صدور بیانیه ای بیان کرد که 31 فرد دارای تابعیت سوریه، شب گذشته هنگام عبور غیر قانونی از نوار مرزی میان دو کشور در کمین نیرو های عراقی افتاده و دستگیر شدند.

در این بیانیه آمده است: نیرو های هنگ دوم تیپ 66 لشکر بیستم ارتش عراق پس از پیگیری و بازرسی و با استناد به داده های اطلاعاتی قبلی و دقیق، پیروز شدند با نصب کمین در نوار مرزی تمامی 31 فرد سوری را که از استان رقه قصد ورود به خاک عراق داشتند، دستگیر نمایند.

رسانه امنیتی عراق اضافه کرد: افراد دستگیر شده مواد منفجره به همراه داشتند و مقدار 344 آتش زنه و 140 بسته مواد منفجره تی ان تی متعلق به آنان کشف و ضبط شد.

در این بیانیه تاکید شد که این افراد به همراه مدارک جنایی تحویل نهاد های ذی ربط داده شدند تا پرونده تحقیق در این رابطه تکمیل گردد و به دستگاه قضایی ارجاع داده شوند.

مناطق مرزی عراق و سوریه محل حضور نیرو های آمریکایی و نیرو های دموکراتیک سوریه است که به گفته کارشناسان، این عامل باعث نفوذ عناصر وابسته به گروه تروریستی داعش به عراق می گردد و آمریکا شرایط انتقال این افراد را تامین و از آن ها حمایت تسلیحاتی می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بازداشت 31 سوری حامل مواد منفجره در مرز عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت 31 سوری حامل مواد منفجره در مرز عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید