عکس ، برگ برنده چین در مقابل پیشرفته ترین جنگنده آمریکا !

به گزارش وبلاگ تحصیل، دیجیاتو نوشت: گزارش ها می گویند چین میخواهد برای پاسخ دادن به رونمایی از B-21 آمریکا، دست به عرضه بمب افکن پنهانکار جدیدی به نام H-20 بزند.

عکس ، برگ برنده چین در مقابل پیشرفته ترین جنگنده آمریکا !

در شرایطی که آمریکا می خواهد 11 آذر از پیشرفته ترین بمب افکن پنهانکار جهان رونمایی کند، گزارش ها حاکی از آن است که ارتش چین هم به عرضه بمب افکن H-20 نزدیک شده و می خواهد دامنه حملات این جنگنده را دو برابر محصولات موجود کند.

به گزارش خبرگزاری South China Morning Post، چند فرمانده نیروی هوایی ارتش چین تأکید نموده اند که این کشور تمایل دارد قابلیت های مبارزه ای خود در عملیات های دفاعی و تهاجمی را تقویت کند و بازدارندگی راهبردی مدنظر رئیس جمهور شی جین پینگ را اجرا سازد.

چین به منظور تقویت توانمندی های هوایی خود در حال کار روی سری 20 هواپیماهای پیشرفته شامل هواپیمای باربری Y-20، هلیکوپتر Z-20 و جنگنده پنهانکار J-20 است. H-20 هم می خواهد به عنوان بمب افکن پنهانکار به کار گرفته گردد و حفره مربوطه را در ارتش این کشور پر کند.

طرح احتمالی بمب افکن B-21

بمب افکن پنهانکار H-21 در مقابل B-21 آمریکا قرار می گیرد

فعلاً معین نیست که چین واقعاً می خواهد به همین زودی ها از بمب افکن پنهانکار خود پرده بردارد یا خیر. با این حال، زمانی که H-20 از راه برسد، مطمئناً با رقیب آمریکایی خود یعنی B-21 Raider مقایسه خواهد شد. جنگنده آمریکا باید دو نسل جلوتر از B-2 باشد که اولین پرواز خود را در اواخر دهه 1980 انجام داد.

متخصصان به خبرگزاری چینی SCMP اعلام نموده اند که فاصله میان این دو بمب افکن به سرعت در حال کمتر شدن است. در نتیجه، انتظار نمی رود که در مراسم معرفی B-21 اطلاعات زیادی درباره قابلیت های آن ارائه گردد تا چینی ها امکان کپی برداری از این قابلیت ها را نداشته باشند.

از سوی دیگر، عده ای این احتمال را مطرح نموده اند که H-20 حتی در مقایسه با آخرین نسخه B-2 که در طول دهه ها بروزرسانی های زیادی دریافت نموده، ضعیف تر باشد. ولی آن چه در ساخت H-20 اهمیت دارد، شکستن انحصار آمریکا در فراوری بمب افکن های پنهانکار است.

چینی ها اولین بار در اوایل دهه 2000 اعلام کردند که خواستار فراوری بمب افکن های پنهانکارند. این کشور در سال 2013 گفت مشغول کار روی هواپیمایی با توان حمل ده ها تن مهمات جنگی است و می تواند بدون سوخت مجدد تا 8 هزار کیلومتر پرواز کند. پکن در سال 2018 رسماً بمب افکن خود را معرفی کرد اما چیزی از آن به نمایش نگذاشت. حالا باید منتظر باشیم تا ببینیم H-20 چگونه معرفی خواهد شد.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "عکس ، برگ برنده چین در مقابل پیشرفته ترین جنگنده آمریکا !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، برگ برنده چین در مقابل پیشرفته ترین جنگنده آمریکا !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید