آنالیز روز های انتظار بازگشت آندره آ از آذر 98 تا شهریور 99 ، طرفدار استقلال 60 روز بازیچه بازی باشگاه شد!

به گزارش وبلاگ تحصیل، هرچه در پاییز و زمستان سال قبل اخبار منفی و در جهت عدم موفقیت برای جلب رضایت استرا بود این بار اخبار توسط موج مثبت رسانه های در اختیار به سمتی می رفت که حتی گفته شد برایش در قطر هتل هم رزرو شده است.

آنالیز روز های انتظار بازگشت آندره آ از آذر 98 تا شهریور 99 ، طرفدار استقلال 60 روز بازیچه بازی باشگاه شد!

گروه ورزشی وبلاگ تحصیل- رسانه ها در یک گزارش مبسوط درباره قهرهای آندره آ استراماچونی نوشتند و با اغماض و تنها با اشاره به موارد خیلی مهم متوجه هفت قهر این مربی در طول کمتر از 5 ماه حضورش در ایران شدیم! اتفاقی نادر در سطح مربیان لیگ فزونی که عموما در طول فصل یکی دو بار نمونه هایش دیده می گردد. ولی با این وجود آندره آ استراماچونی در چند مقطع تصمیم به قهر جدی گرفت و در این راستا تیم، همکارانش در کادر فنی، مترجمش، مدیرعامل، کادر پزشکی، بعضی بازیکنان و حتی یکی از تدارکاتچی های تیم هم در امان نماند.

*آخرین قهر استرا و آخرین وداع

این سرمربی که بنابه هر دلیلی اعم از مسلح بودن به علم روز فوتبال در سطح یک سری آ ایتالیا توانسته بود با تیم پرمهره ای که در اختیار داشت استقلال را با دو بازی بیشتر نسبت به بعضی رقبا در انتها هفته سیزدهم به صدر جدول برساند صبح روزی که این تیم با پیکان ملاقات داشت(بازی رفت) در تاریخ 18 آذرماه سال گذشته تهران را به قصد بازگشت به شهر رم ترک کرد و رفت که رفت.

*کمپین های مجازی و حقیقی

بلافاصله پس از این وداع غم انگیز(البته برای طرفداران تیم) کمپین های حمایتی از این سرمربی در فضای مجازی و حقیقی مقابل ساختمان باشگاه استقلال و وزارت ورزش براه افتاد و مدیران وقت در هر دو مجموعه ذکر شده را بر آن داشت تا دست به دامن استراماچونی شده و او را به تهران برگردانند.

*استرا مثلا می خواست برگردد

اتفاقی که کم کم در حال شکل دریافت بود حدود 20 روز بعد با انتشار متن قرارداد این سرمربی به کلی روی هوا رفت! استراکه یک روز قبل از بازی با پیکان هم به حالت قهر (به دلیل عدم دریافت معوقاتش) در تمرین حضور پیدا نکرد و خواستار تغییر و افزایش قیمت در جزییات قراردادش بود وقتی در تاریخ 8 دی 98 متن کامل قراردادش را روی خبرگزاری های رسمی ایران دید همان اندک راستای که بعضی طرفداران (خوش باور) باقی گذاشته بود که شاید به تهران برگردد را هم مسدود و با وکیلش به تنظیم شکواییه ای مفصل (825 صفحه ای) علیه باشگاه استقلال خطاب به دادگاه CAS فیفا کرد.

*دلبری به سبک ایتالیایی

او در آن مدت به همه پیغام های استقلالی ها جواب نمی داد و هر چند روز یکبار با ارسال پیغامی کوتاه در این باره که من استقلال را از جانم بیشتر دوست دارم قلب و روح طرفداران را می لرزاند و با این دلبری ها مردم را بیش از پیش روبروی وزارت ورزش و باشگاه قرار می داد و این بازی را تا وقتی که حتی فرهاد مجیدی (11 دیماه 98) به عنوان سرمربی رسمی و جانشین استراماچونی برگزیده و معرفی گردید ادامه داد و پس از آن نیز به وسیله دی بیاسی یکی از روزنامه نگارانی که با او همکاری داشت در رسانه های معتبر ایتالیا تداوم بخشید تا بیش از پیش استقلال را تحت فشار بگذارد.

این اولین کوشش نافرجام مدیران استقلال برای بازگرداندن استرا به استقلال بود که از 18 آذر تا 11 دی به مدت 23 روز بطول انجامید.

*مدیری با نقشه های پنهانی

دومین کوشش استقلالی ها را احمد سعادتمند کلید زد که به نظر می رسد این بار مستقیما با نظر مخالف وزارت ورزش بود ولی به هر روی این نقشه از همان روزهای نخست اجرایی شد! احمد سعادتمند که دهم فروردین به مدیرعاملی استقلال منصوب شده بود در کمتر از یک ماه بعد در تاریخ هشتم اردیبهشت و با مشورتی که با تعدادی از نمایندگان مازندرانی منتخب استان تهران داشت تصمیم گرفت برای جلب نظر طرفداران استقلال استراماچونی را به ایران برگرداند و به جای پرداخت غرامت، وجهی را بابت تداوم همکاری او به این مرد ایتالیایی بپردازد.

*شست فرهاد خبردار شده بود

فرهاد مجیدی که به یاد داریم از روزهای اول دوست نداشت با سعادتمند ملاقاتی داشته باشد از همان ابتدا دست مدیرعامل را خوانده و می دانست او علاقه ای با کار با مجیدی ندارد و با اینکه اقدامات اولیه چراغ خاموش بود ولی فداییان فرهاد مجیدی در باشگاه استقلال، ریز این اخبار تلخ را یک به یک به او می دادند.

*کرونا و تعویق استعفای فرهاد

در نهایت برنامه سفری که در مرداد ماه برای عزیمت به ایتالیا ترتیب داده شده بود به دلیل عدم صدور ویزا از سوی ایتالیا چند روز پیش از دربی عملی شده و سعادتمند دومین کوشش استقلال برای بازگردادند استرا را کلید بزند! سفری که تنها استعفای فرهاد را به تعویق انداخت وگرنه او از ابتدا دست مدیرش را خوانده بود.

*موج مثبت رسانه های در اختیار

کلید خوردن این تصمیم و علنی شدنش به قدری پرسروصدا بود که بار دیگر شاهد براه افتادن کمپین ها و هشتگ ها در فضای مجازی و تجمع های مختلف روبروی باشگاه استقلال بودیم که این مهم با از دست رفتن قهرمانی جام حذفی آتش تند تری به خود گرفت. با این تفاوت که هرچه در پاییز و زمستان سال قبل اخبار منفی و در جهت عدم موفقیت برای جلب رضایت استرا بود این بار اخبار توسط موج مثبت رسانه های در اختیار به سمتی می رفت که حتی گفته شد برایش در قطر هتل هم رزرو شده است.

*استرا نقشه فریبکاران را برملا کرد

اما در نهایت این کوشش هم بی ثمر ماند و تعیین شد همه این روز ها طرفدار از همه جا بی خبر بازیچه دست یکی دو تن از اعضای هیأت مدیره بوده و اصلا خود استراماچونی (سه شنبه شب گذشته) رسما نقشه فریبکاران را برملا کرد که هیچ تماسی با خودش یا وکیلش برقرار نشده چه برسد به تصمیم برای عزیمت به قطر؛ و این هم دومین کوشش نافرجام مدیران استقلال در شهریور 1399 برای بازگرداندن استرا به استقلال بود که از 29 مرداد با سفر رسمی هیأت استقلالی به ایتالیا (که استرا آن را دروغ بیان کرد) کلید خورد و تا 25 شهریور به مدت 27 روز ادامه یافت. باید دید سومین کوشش را چه کسی و در چه ماهی از سال 1400 یا همین سال جاری استارت می زند!

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آنالیز روز های انتظار بازگشت آندره آ از آذر 98 تا شهریور 99 ، طرفدار استقلال 60 روز بازیچه بازی باشگاه شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز روز های انتظار بازگشت آندره آ از آذر 98 تا شهریور 99 ، طرفدار استقلال 60 روز بازیچه بازی باشگاه شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید