تحرکات دیپلماتیک عراق برای مقابله با تجاوزات ترکیه

به گزارش وبلاگ تحصیل، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از تحرکات این کشور برای مقابله با تجاوزات مکرر ترکیه در خاک عراق اطلاع داد.

تحرکات دیپلماتیک عراق برای مقابله با تجاوزات ترکیه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تحصیل، سرتیپ یحیی رسول سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفت که تحرکاتی درباره تجاوزات مکرر ترکیه به خاک عراق وجود دارد.

رسول در مصاحبه با خبرگزاری عراق (واع) گفت: تحرکات دیپلماتیک به وسیله وزارت خارجه و دیپلماسی عراق در مورد تجاوزات مکرر ترکیه به خاک عراق وجود دارد.

وی اضافه کرد که قانون اساسی عراق بر احترام به حاکمیت همه کشورها تأکید دارد در نتیجه همه کشورها نیز بایستی به عراق و حاکمیت آن احترام بگذارند.

رسول توضیح داد که ما مخالف آن هستیم که خاک عراق مکانی برای اجرای هر گونه عملیات تروریستی علیه هر یک از کشورهای همسایه باشد و ترکیه نیز بایستی به حاکمیت عراق اهتمام داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به کوشش های استانداری بغداد و وزارت کشور برای تأمین امنیت بغداد با استفاده از دوربین های نظارتی اشاره نمود و گفت که با این کار بسیاری از حملات تروریستی خنثی شده است.

پیشتر آلاء طالبانی عضو کمیسیون روابط خارجه مجلس عراق با اشاره به اقدامات ترکیه به منظور زمینه سازی برای احداث پایگاه های نظامی جدید در کردستان عراق، خواهان اتخاذ موضع رسمی دولت فدرال عراق برای مقابله با نقض حاکمیت ملی آن شده بود.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "تحرکات دیپلماتیک عراق برای مقابله با تجاوزات ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحرکات دیپلماتیک عراق برای مقابله با تجاوزات ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید