تعامل همه جانبه با انجمن جامعه شناسی لرستان

به گزارش وبلاگ تحصیل، خبرنگاران/لرستان رئیس حوزه هنری لرستان بر تعامل همه جانبه با انجمن جامعه شناسی استان و بازشناسی و تقویت ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تاکید کرد.

تعامل همه جانبه با انجمن جامعه شناسی لرستان

محمد کرم اللهی بیست و سوم مرداد ماه در نشست هم اندیشی با اعضای انجمن جامعه شناسی لرستان با ریاست حوزه هنری، با اشاره به لزوم توجه به مباحث جامعه شناسی و ضرورت توجه به آن در تقویت زیرساخت های فرهنگی و هنری اظهار کرد: نیاز است در این عرصه آسیب شناسی لازم به عمل آمده و متناسب با نیازهای موجود برنامه ریزی مناسب انجام شود.

وی اضافه نمود: ضروری است با دیدگاه های کارشناسی، اولویت بندی دقیقی از مسائل و آسیب های اجتماعی و فرهنگی استان اجرا شده و با هدف کاهش این مسائل طرح هایی از سوی نهادهای علمی و به ویژه انجمن جامعه شناسی ارائه شود.

عبداللهی، ارایه درک صحیح از پدیده ها و مسایل اجتماعی استان و شناخت ابعاد و ویژگی های آن ها، اصلاح و تغییر نگرش ها و شناسایی ظرفیت ها و فرصت های فرهنگی استان را از جمله مهمترین مسایل مورد توجه ذکر کرد.

رئیس حوزه هنری لرستان شرح داد: حوزه هنری آمادگی دارد نشست های علمی و منطقه ای با حضور کارشناسان و اساتید در راستای تحقق توسعه فرهنگی و بررسی مسایل و مسائل و معضلات استان برگزار کند.

رئیس انجمن جامعه شناسی لرستان نیز در این جلسه به تشریح و آسیب شناسی شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی استان و معرفی فعالیت های انجمن جامعه شناسی لرستان پرداخت.

مجتبی ترکارانی همچنین به طرح زمینه های همکاری بین انجمن جامعه شناسی و حوزه هنری اشاره کرد و اضافه نمود: با اجرای برنامه های مشترک بین این دو نهاد می توان گام های خوبی برای تقویت و توسعه فرهنگی استان برداشت.

وی همچنین پیشنهاداتی در زمینه نحوه تعامل حوزه هنری و انجمن جامعه شناسی عنوان کرد که از آن جمله می توان به برگزاری دوره های آموزشی، نشست پژوهشی، انجام پژوهش های مرتبط، بررسی و تهیه پیوست های فرهنگی و اجتماعی برای پروژه های مختلف عمرانی و فرهنگی و اقتصادی اشاره کرد.

ترکارانی به ارائه راهکارهایی در خصوص مسائل درون سازمانی و آسیب شناسی حوزه هنری کشور پرداخت و بر برگزاری جلساتی به منظور تشریح و تببین تحولات اجتماعی استان برای تولید محتواهای فرهنگی، هنری مرتبط با نیاز روز جامعه و عرصه فرهنگ و هنر کشور و استان تاکید کرد.

به گزارش وبلاگ تحصیل، تنظیم تفاهم نامه حوزه هنری با انجمن جامعه شناسان، تهیه پیوست فرهنگی اجتماعی، برنامه آموزشی و برنامه های اجرایی و نشست های علمی متناسب با حضور اساتید درون و برون استانی از جمله توافقات مطرح شده در این جلسه بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تعامل همه جانبه با انجمن جامعه شناسی لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعامل همه جانبه با انجمن جامعه شناسی لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید