حمله انتحاری به متجاوزان اماراتی در جنوب یمن

به گزارش وبلاگ تحصیل به نقل از العهد، منابع و شاهدان عینی در جنوب یمن از انفجار خودرو بمبگذاری شده ای که یک عامل انتحاری آنرا راهنمایی می کردند، خبر دادند.

حمله انتحاری به متجاوزان اماراتی در جنوب یمن

این منابع اعلام کردند که خودرو بمبگذاری شده ای که یک عامل انتحاری آنرا راهنمایی می کرد در استان شبوه در جنوب یمن یک خودرو متعلق به افسران ائتلاف تحت سرکردگی آل سعود را هدف قرار داد.

این خودرو زمانی منفجر شد که خودرو حامل متجاوزان اماراتی در حال حرکت به سوی منطقه العلم در استان شبوه بودند.

شبکه المیادین هم گزارش داد که حین عبور خودروهای زرهی امارات در منطقه میفعه در استان شبوه در جنوب یمن، یک خودرو بمبگذاری شده منفجر شد.

این در حالی است که روز گذشته، درگیری شدیدی بین نیروهای تحت حمایت عربستان سعودی و گروه موسوم به شورای انتقالی تحت حمایت امارات در استان أبین واقع در جنوب یمن رخ داد که در نتیجه آن ده ها نفر کشته و زخمی شدند.

در حالی که یک سال از امضای توافقنامه ریاض میان دولت مستعفی یمن تحت حمایت عربستان و شورای انتقالی جنوب این کشور تحت حمایت امارات می گذرد اما اختلافات میان دو طرف شدت گرفته است.

این توافقنامه تا به امروز نتوانسته مانع افزایش درگیری های نظامی میان مزدوران عربستان و امارات در یمن گردد. به همین دلیل مقامات سعودی کوشش دارند تا با توافق با دولت مستعفی یمن یک دولت خودخوانده در این کشور ایجاد نمایند.

در این توافق جدید، قرار است شورای انتقالی جنوب یمن نیز 4 پست دولتی را به دست بگیرد. ساختار این دولت بعد از خروج عناصر شورای انتقالی جنوب یمن از شهر عدن اعلام می گردد.

این در حالیست که همچنان درگیری های شدید نظامی میان مزدوران سعودی و اماراتی در استان ابین یمن ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حمله انتحاری به متجاوزان اماراتی در جنوب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله انتحاری به متجاوزان اماراتی در جنوب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید