خبرنگاران ارائه طرح تشویقی برای بلندمرتبه سازی در قائمشهر

به گزارش وبلاگ تحصیل، ساری - خبرنگاران - شهردار قائمشهرگفت: هر فردی که در حوزه ساخت و ساز اقدام به بلندمرتبه سازی کند در فاز نخست مشمول 50 درصد تخفیف در پرداخت عوارض خواهد شد.

خبرنگاران ارائه طرح تشویقی برای بلندمرتبه سازی در قائمشهر

عباس صالح زاده روز چهارشنبه در آئین کلنگ زنی پروژه تجاری هوتن 70 در قائمشهر ،اضافه کرد: باتوجه به سیاست های تشویقی شورای اسلامی دوره پنجم از محل تسهیلات ویژه بلند مرتبه سازی ، کلنگ اولین برج 10 طبقه در محدود شهری قائمشهر به زمین زده شد که این موضوع برای ما بسیار حائز اهمیت است چرا که در حال عوض کردن سیاست های ساخت در این شهرستان هستیم .

وی با اعلام اینکه متاسفانه در گذشته در طرح ها دقت نظر وجود نداشته است،گفت:در خیلی از مناطق حداکثر ارتفاع ساختمان ها در در تراکم کم ساخته می شد این درحالی است که شهر قائمشهر دومین شهر پرتراکم کشور است اما تعداد طبقات ساختمانی آنان اندک بوده که دارای ایرادات و اشکالاتی است.

شهردار قائمشهر با بیان اینکه طی سال های 68 ، 75 و 86 طرح جامع شهر قائمشهر تدوین ،آنالیز و برنامه ریزی شد و طرح تفصیلی این شهر هم تصویب و مجددا بازنگری ان تصویب شد،اضافه کرد:اما در هیچ کدام از این طرح ها سیاست ساخت تغییر پیدا نکرده است.

صالح زاده به سیاست گذاری شورای دوره پنجم اشاره نمود و ادامه داد:باتوجه به اینکه انتقاداتی بر ما وارد است اما این دوره از شورا بلندمرتبه سازی ساختمان را مورد توجه قرار داده است ،تا در سیاست های ساخت و ساز شهر به صورت اصولی و با برنامه ریزی کارها انجام گردد.

شهردار قائمشهر به طرح تشویقی شهرداری برای افرادی که از زمین خود حداکثر استفاده را برای بلندمرتبه سازی ساختمان با رعایت استانداردهای شهرسازی انجام دهند اشاره و گفت: طبق اعلام شورای دوره پنجم در دفترچه عوارض و درآمدی شهر ، هر فردی که در حوزه ساخت و ساز اقدام به بلند مرتبه سازی کند در فاز نخست مشمول 50 درصد تخفیف در پرداخت عوارض خواهد شد.

وی توضیح داد:در فاز دوم هم اعلام شده اگر فردی در بلند مرتبه سازی ساختمان اقدام کنند و در اجرای فاز اول نیز اگر پولی ندارند مبلغی از آنان دریافت نمی گردد.

صالح زاده در انتها بااعلام اینکه شهرداری این آمادگی را از دریافت قدرالسهم پیش فروش از ساختمانها رادر آینده دارد ، گفت:همچنین واحدهایی که ضعیف تر هستند و یا در امر فروش با مشکل موجه اند به شهرداری ارائه تا کسب وکار فرد رونق بگیرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ارائه طرح تشویقی برای بلندمرتبه سازی در قائمشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ارائه طرح تشویقی برای بلندمرتبه سازی در قائمشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید