خبرنگاران پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا تا 160 میلیون ریال احتیاج به ضامن ندارد

به گزارش وبلاگ تحصیل، سنندج - خبرنگاران - دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های کردستان گفت: اعطای تسهیلات بانکی به صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا تا سقف 160 میلیون ریال نیازی به معرفی ضامن ندارد.

خبرنگاران پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا تا 160 میلیون ریال احتیاج به ضامن ندارد

علی اشرف یوسفی قیاسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ تحصیل گفت: میزان آسیبی که به مشاغل مختلف در استان بعد از شیوع ویروس کرونا وارد شد، زیاد است بنابراین برای ممانعت از تعطیل شدن و ادامه کار احتیاج به حمایت ویژه دارند.

وی با اشاره به اینکه تا خاتمه مردادماه سال جاری فرصت برای پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا وجود دارد، اضافه نمود: انتظار می رود مدیران بانک های استان تمام همت و کوشش خود را برای پرداخت تسهیلات به صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا بکار گیرند.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های کردستان با اشاره به اینکه به علت بحران پیش آمده صاحبان بسیاری از واحدهای آسیب دیده نتوانستند چک های خود را پاس نمایند، اضافه نمود: این افراد اگر در بازه زمانی یکم اسفند سال گذشته تا خاتمه اردیبهشت سال جاری چک برگشتی داشته باشند بدون هیچ مشکل و مانعی تسهیلات حمایتی کرونا به آنها تعلق می گیرد.

یوسفی قیاسی تاکید نمود: برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا تا سقف 160 میلیون ریال احتیاجی به معرفی ضامن نیست و متقاضیان تنها با ارائه سفته یا چک می توانند این میزان تسهیلات را دریافت نمایند.

وی با اشاره به اینکه لازمه پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به مشاغل آسیب دیده ثبت نام متقاضیان در سامانه کارا است، یادآور شد: برای پرداخت 160 میلیون تا 480 میلیون ریال تسهیلات به متقاضیان سفته یا چک به همراه یک نفر ضامن احتیاج است.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های کردستان گفت: برای میزان تسهیلات مذکور هیچ بانکی حق دریافت بیش از یک ضامن از متقاضیان ندارد و اگر میزان تسهیلات بین 480 میلیون تا یک میلیارد و 600 میلیون ریال باشد احتیاج به معرفی 2 ضامن است.

مبلغ تسهیلات حمایتی دولت شامل 120 میلیون ریال برای کسب و کارهای آسیب دیده و 160 میلیون ریال برای واحدهایی که به دستور ستاد مبارزه با کرونا تعطیل شدند، است که 70 درصد این مبلغ برای پرداخت هزینه های دستمزد و 30 درصد آن برای سایر هزینه های عملیاتی مرتبط با کسب و کار در نظر گرفته شده است.

بانک های ملی، سپه، صادرات، تجارت، ملت، رفاه کارگران، پارسیان، پارسارگاد، اقتصاد نوین، سینا، شهر، حکمت و موسسه های کوثر و ملل بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات حمایت از کرونا مشخص شده اند.

14 رسته شغلی از جمله مراکز فراوری و توزیع غذاهای آماده، مراکز گردشگری، حمل و نقل عمومی، فراوری و توزیع پوشاک، مراکز توزیع آجیل و خشکبار، باشگاه ها و مجتمع های ورزشی و آکادمی های رانندگی مشمول دریافت تسهیلات حمایتی در مقابل آسیب های شیوع ویروس کرونا هستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا تا 160 میلیون ریال احتیاج به ضامن ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا تا 160 میلیون ریال احتیاج به ضامن ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید