آلمان: کمک به لبنان مشروط به انجام اصلاحات اساسی است

به گزارش وبلاگ تحصیل، اتحادیه اروپا و آلمان آماده کمک رسانی هستند، اما انتظار دارند در مورد اصلاحات اقتصادی و مبارزه با فساد حرف ها به عمل تبدیل شوند. وزیر خارجه آلمان خشم لبنانی ها را قابل فهم دانست.

آلمان: کمک به لبنان مشروط به انجام اصلاحات اساسی است

رئیس جمهور لبنان در دیدار وزیر خارجه آلمان که روز چهارشنبه به بیروت سفر کرده، گفت، لبنان به انجام اصلاحات لازم، مبارزه با فساد و تحقیقات جنایی در چندین نهاد اقدام می کند. وزیر خارجه آلمان نیز بر آمادگی کشورش برای کمک های درازمدت به لبنان به شرط انجام اصلاحات اساسی خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المنار، اظهارات میشل عون، رئیس جمهور لبنان در دیدار با هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان مطرح شد. ماس طی این دیدار پیام تسلیت آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و مردم کشورش برای قربانیان حادثه انفجار در بندر بیروت را به عون منتقل کرد.

ماس ضمن ابراز آمادگی کشورش برای حمایت از مردم لبنان در مواجهه با پیامدهای حادثه انفجار، گفت: کنفرانس پاریس برای حمایت از بیروت و مردم لبنان که توسط امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه برگزار شد، همبستگی جامعه جهانی با لبنان را در این مصیبت و تمایل آن به ایستادگی در کنار مردم لبنان برای عبور از این رخدادها نشان داد.

ماس گفت، کشور وی در ارائه کمک های فوری به لبنان از طریق صلیب سرخ لبنان و یا از طریق خدمه و تیم های نجاتی که به بیروت رفتند شتاب نمود. وی به مبلغ 20 میلیون یورو کمک ارائه شده از سوی آلمان و کمک های در راه این کشور برای حمایت از اقتصاد لبنان اشاره کرد و گفت، شرکت زیمنس که رئیس هیئت مدیره آن وزیر خارجه را در سفرش به بیروت همراهی می کند تصمیم گرفته تا برای مدت یک سال بطور رایگان برق بیش از 65 هزار تن را تأمین کند که هزینه این کار 45 میلیون یورو تخمین زده شده است. وی گفت، تجهیزات لازم طی چند روز آینده برای تعبیه در مناطق آسیب دیده وارد این منطقه خواهد شد.

رئیس جمهور عون از ماس به خاطر احساس همدردی و همبستگی تشکر و مراتب قدردانی خود از فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان و آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور ابراز نمود.

وی همچنین درگذشت یک کارمند در سفارت آلمان به دلیل انفجار در بندر را تسلیت گفت.

بنا بر این گزارش، هایکو ماس در سفرش به بیروت، شرح داد که کشورش آماده کمک های بلندمدت به لبنان است، به شرط آنکه اصلاحات اساسی در این کشور بحران زده اجرا شود.

به گفته ماس، اتحادیه اروپا و آلمان آماده کمک رسانی هستند، اما انتظار دارند در مورد اصلاحات اقتصادی و مبارزه با فساد حرف ها به عمل تبدیل شوند. وزیر خارجه آلمان خشم لبنانی ها را قابل فهم دانست.

ماس گفت: آن چیزی که در خیابان های بیروت مشاهده می شود نشان می دهد که چیز زیادی در این کشور نیست که بتواند به همین صورتی که هست باقی بماند.

وزیر خارجه آلمان شرح داد: هرکسی در لبنان باید این را فهمیده باشد که شرایط به این صورت نمی تواند ادامه یابد و اینکه این کشور نیازمند اصلاحاتی گسترده است.

ماس به محض ورود به فرودگاه بیروت، چکی به مبلغ یک میلیون یورو به صلیب سرخ لبنان داد. او شرح داد که این پول اولین بخش از کمک های فوری تصویب شده در آلمان تا سقف 20 میلیون یورو است.

به گفته وزیر خارجه آلمان، این پول باید پیش از هر چیز صرف خانواده های قربانیان و بازماندگان انفجارهای بیروت شده و البته در مبارزه با همه گیری کرونا نیز استفاده شود. علاوه بر این، سه میلیون یوروی دیگر نیز آماده است تا به نهادهای سازمان ملل پرداخت شود.

همچنین در هواپیمایی که هایکو ماس با آن به لبنان پرواز کرد، وسایل بهداشتی اهدایی از سوی صلیب سرخ آلمان به ارزش یک و نیم میلیون یورو که هزینه حمل و نقل آن از طرف وزارت خارجه پرداخت شده، قرار داشت.

زمانی که وزیر خارجه آلمان از ویرانه های انفجار در بندر بیروت بازدید می کرد به وضوح می شد شوک را در چهره او دید. بر اثر این انفجارها بخش عظیمی از بندر و نیز مناطق مسکونی آن به شدت تخریب شده اند. این انفجارها همچنین یک چاله عظیم را در بندر ایجاد کرده است.

هایکو ماس هنگام این بازدید گفت: احساس کاملا دیگری به انسان منتقل می شود، وقتی با چشم خود می بینی که چند روز پیش چه اتفاقی در بیروت افتاده است. او ادامه داد: ابعاد ویرانی و تخریب برای کسانی که در آلمان زندگی می کنند تقریبا غیرقابل تصور است.

-

منبع: عصر ایران

به "آلمان: کمک به لبنان مشروط به انجام اصلاحات اساسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان: کمک به لبنان مشروط به انجام اصلاحات اساسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید