دریافت 25 سیگنال رادیویی مرموز و تکرار شونده از اعماق فضا

به گزارش وبلاگ تحصیل، دیجیاتو نوشت: دانشمندان 25 انفجار سریع رادیویی (FRB) را در اعماق فضا کشف نموده اند که پالس های مرموز و بسیار قدرتمند آن در الگوهای مختلفی تکرار می شوند.

دریافت 25 سیگنال رادیویی مرموز و تکرار شونده از اعماق فضا

گروهی از ستاره شناسان 25 انفجار سریع رادیویی (FRB) را در اعماق فضا کشف نموده اند که پالس های مرموز و بسیار قدرتمندی از امواج رادیویی هستند و در الگوهای پیچیده ای تکرار می شوند.

زیگی پلونیس، محقق فوق دکتری در دانشگاه تورنتو و نویسنده اصلی مقاله ای که هنوز مورد آنالیز قرار نگرفته، همراه با همکارانش با استفاده از یک الگوریتم، 25 منبع تکرار شونده تازه را در حین آنالیز یک کاتالوگ قدیمی از FRBها کشف کردند.

براساس گزارش Universe Today، دانشمندان تا به امروز متوجه شده اند که فقط 29 مورد از مجموع 1000 FRB شناسایی شده تا به امروز در حال تکرار بوده اند که با این وجود، داده های تازه می تواند تعداد FRBهای تکرار شونده شناخته شده فضا را تقریباً دو برابر کند.

پلونیس به این نشریه گفت:زمانی که تمام انفجارهای رادیویی سریع و منابعی که تکرار می شوند را به دقت می شماریم، متوجه می شویم که تنها حدود 2.6 درصد از کل انفجارهای رادیویی سریع که کشف می کنیم تکرار می شوند.

او بعلاوه اشاره نمود که ممکن است تمام منابع انفجار رادیویی سریع در نهایت تکرار شوند، اما بسیاری از آن ها خیلی فعال نیستند.

ستاره شناسان این انفجارهای مکرر را در داده های جمع آوری شده به وسیله رصدخانه رادیویی Canadian Hydrogen Intensity Mapping Experiment (CHIME) در بریتیش کلمبیا، کانادا بین سال های 2019 تا 2021 مشاهده نموده اند.

علت انفجارهای مکرر اعماق فضا

از زمان کشف اولین FRB در سال 2007، اخترشناسان در کوشش بوده اند تا منبع این پدیده گیج نماینده فضا را پیدا نمایند. با این حال، تا به امروز به علت قطعی و مشخصی برای آن اشاره نشده و فقط بعضی دانشمندان استدلال نموده اند که تپ اخترها، ستاره های نوترونی با بار مغناطیسی بالا که با سرعت بسیار زیادی می چرخند و پالس های مداومی از انرژی تابشی به همراه خطوط میدان مغناطیسی قوی را از خود منتشر می نمایند، ممکن است منبع آن ها باشند.

داده های تازه احتمالاً در کوتاه مدت رمز و راز تازهی برای دانشمندان ارائه خواهد نمود، اما بعلاوه ممکن است بتواند آن ها را یک قدم دیگر به پاسخ نهایی نزدیک تر کند.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "دریافت 25 سیگنال رادیویی مرموز و تکرار شونده از اعماق فضا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت 25 سیگنال رادیویی مرموز و تکرار شونده از اعماق فضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید