رشد فروش موبایل های میان رده با شیوع ویروس کرونا

به گزارش وبلاگ تحصیل به نقل از گیزموچاینا، محققان موسسه کانترپوینت ریسرچ(Counterpoint Research) گزارش خود را از محموله های بارگیری شده موبایل در سه ماهه نخست 2020 منتشر نموده اند.

رشد فروش موبایل های میان رده با شیوع ویروس کرونا

همانطور که پیش بینی می شد، آمار محموله ها در مقایسه با سال گذشته 13 درصد کاهش یافته که دلیل آن شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا است. برای نخستین بار از سه ماهه نخست 2014 میلادی، تعداد کل محموله های موبایل در سه ماهه گذشته 2020 کمتر از 300 میلیون دستگاه بود. چین به عنوان بزرگترین بازار موبایل دنیا نیز از شیوع ویروس کرونا خسارت زیادی دیده است.

با این وجود برندهایی مانند Realmeو شیائومی به ترتیب شاهد افزایش 157 و 7 درصد رشد در مقایسه سالانه هستند.

در حقیقت شیائومی تنها شرکتی است که خسارت آن به دلیل شیوع ویروس کرونا از بقیه کمتر است. همچنین این تحقیق نشان داد سهم موبایل های 5G از بازار از یک درصد در سال گذشته به 8 درصد در امسال رسیده است.

تعداد محموله های سامسونگ در مقایسه با سال گذشته 18 درصد کاهش یافته است و با توجه به قرنطینه بودن بازارهای مهم برای دستگاه های گرانقیمت، میزان محموله های آن در آینده بیشتر کاهش یابد.

این درحالی است که تعداد محموله های هواوی نسبت به سال گذشته 17 درصد کاهش یافت. همچنین محموله های اپل نیز نسبت به سال گذشته 5 درصد کاهش یافته است. البته درآمد آیفون در مقایسه سالانه 7 درصد کاسته شده است.

تحلیلگران این موسسه پیش بینی می نمایند موبایل های میان رده در بحبوحه شیوع ویروس کرونا به محبوبیت و فروش زیادی دست یابند.

از سوی دیگر پیش بینی می گردد فراوری نمایندگان موبایل های 5Gزیر 300 دلار بسازند. به این ترتیب سهم بازار موبایل های 5Gو همچنین میان رده بیش از پیش رشد می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رشد فروش موبایل های میان رده با شیوع ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد فروش موبایل های میان رده با شیوع ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید