روغنی که قلب شما را سالم نگه می دارد

به گزارش وبلاگ تحصیل، نتایج یک آنالیز که 28 سال به طول انجامیده نشان می دهد، مصرف نوعی روغن می تواند به سلامت قلب و کاهش خطر مرگ یاری کند.

روغنی که قلب شما را سالم نگه می دارد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت وبلاگ تحصیل به نقل از دیلی میل، نتایج یک آنالیز نو نشان می دهد، مصرف روزانه نصف قاشق روغن زیتون، به سلامت قلب یاری می نماید و خطر مرگ زودهنگام را تا یک پنجم کاهش می دهد.

این مطالعه که به وسیله محققان دانشگاه هاروارد اجرا شده، بیش از 100هزار نفر را تحت آنالیز قرار داده و رژیم غذایی آنها را به مدت 28 سال نظارت نموده است.

داده ها نشان می دهد، مصرف تنها 7 گرم روغن زیتون در روز می توادن افراد را در برابر بیماری های قلبی ایمن کند؛ فواید مشابهی برای مرگ ناشی از سرطان و شرایطی مانند آلزایمر نیز دیده می گردد. برهمین اساس، مصرف روزانه نصف قاشق غذاخوری روغن که یکی از اجزای اصلی رژیم غذایی مدیترانه ای است باعث کاهش احتمال مرگ بر اثر سرطان یا سایر شرایط مانند آلزایمر می گردد.

به گفته کارشناسان، جایگزینی چربی هایی مانند کره، مارگارین و سس مایونز با روغن زیتون ممکن است مزایای بیشتری داشته باشد.مطالعه آنها نوترین موردی است که فواید رژیم مدیترانه ای را برای سلامتی نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "روغنی که قلب شما را سالم نگه می دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روغنی که قلب شما را سالم نگه می دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید