عجیب و باورنکردنی؛ اخراج یحیی 50 میلیاردتومان آب می خورد!

به گزارش وبلاگ تحصیل، هرچند حرف های متناقض سهیل مهدی و کامرانی فر موضوع قهرمانی لیگ برتر این فصل را با چالشی عجیب روبه رو کرد، اما درنهایت با پیروزی استقلال مقابل فولاد خوزستان و شکست 2 بر یک پرسپولیس مقابل سپاهان همه را به این نتیجه رساند که دوران قهرمانی پنج ساله سرخ های مرکز به خاتمه رسیده و این بار شنل قهرمانی بر دوش آبی های مرکز قرار گرفته است. این اتفاق باعث شد طرفداران خشمگین پرسپولیس درست لحظاتی بعد از شکست تیم محبوب شان در فضای مجازی رسما از یحیی گل محمدی و دستیارانش بخواهند این تیم را ترک نمایند.

عجیب و باورنکردنی؛ اخراج یحیی 50 میلیاردتومان آب می خورد!

این واکنش تند درحالی صورت گرفت که یحیی گل محمدی بعد از برانکو توانست پرسپولیس را دو فصل پیاپی قهرمان لیگ برتر نموده و یک قهرمانی سوپرجام را به نام این تیم و خودش ثبت کند و پرسپولیس را به فینال لیگ قهرمانان آسیا ببرد، کسی که تا چندوقت قبل سخت مورد حمایت طرفداران این تیم بود و دوستدارانش مقابل هرگونه انتقاد می ایستادند حالا خودش را تنها می بیند، اما چیزی که اهمیت داشت و مورد توجه طرفداران این تیم قرار نگرفت این موضوع بود که آیا بحث کنار گذاشتن گل محمدی و دستیارانش از پرسپولیس بدون تبعات اقتصادی است؟ فرهیختگان نگاهی انداخته به این موضوع مهم که پیش از این بار ها هزینه های هنگفتی را روی دست این باشگاه مردمی گذاشته است.

رفت وآمد گران قیمت

بد نیست قبل از آنالیز شرایط برکناری این مربی نگاهی به گذشته بیندازیم و از روز هایی بگوییم که گل محمدی مجددا سکان راهنمایی پرسپولیس را در دست گرفت. یحیی سه فصل قبل و در میانه های لیگ جانشین کالدرون آرژانتینی شد تا بعد از چندسال دوری از جمع سرخ ها دوباره به تیم سابقش بازگردد. دفعه اول قهرمانی جام حذفی را در آخرین لحظه از دست داد تا مدیریت وقت باشگاه پرسپولیس یعنی محمد رویانیان تصمیم به کنار گذاشتن یحیی بگیرد؛ اما این بار با شرایطی متفاوت به پرسپولیس آمد و البته حضورش هم بسیار گران قیمت بود.

رضایت نامه اش نزدیک به هفت میلیارد تومان ارزش داشت که دست بر قضا پرسپولیسی ها این پول را به موقع پرداخت نکردند تا شکایت تیم پدیده رقم را به 15 میلیارد تومان برساند و البته بعد از مذاکرات متعدد این رقم به 10 میلیارد تومان کاهش پیدا کرد. باشگاه پرسپولیس تا به امروز دومیلیاردونیم از این رقم را پرداخت نموده و همچنان 7,5 میلیارد تومان دیگر آن به جای مانده و باید بپردازد. این انتقال یک انتقال گران برای پرسپولیس بود، اما نتیجه اش برای این تیم خوشایند بود و یحیی نشان داد که یک مربی پیروز ایرانی برای پرسپولیس و طرفدارانش خواهد بود. این پیروزیت به راحتی به دست نیامد، اما باعث شد ارزش این مربی بحق در فوتبال ایران افزایش چشمگیری داشته باشد، چیزی که امروز اجازه نمی دهد باشگاه پرسپولیس به راحتی او را نادیده بگیرد.

اخراج حداقل 27 میلیاردی

بد نیست همه کسانی که آرزوی رفتن یحیی را از تیم محبوب شان دارند بدانند که این مربی برای دو فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد. با توجه به دستمزد 10 میلیارد تومانی او در این فصل پرسپولیس باید برای اخراج او مبلغی در حدود 12 و 15 میلیارد تومان برای دو فصل بعد این مربی در نظر بگیرد که جزئی از تعهدات باشگاه به این مربی بااخلاق است، یعنی اگر یحیی قصدی برای جدایی نداشته باشد باشگاه باید 27 میلیارد تومان به این مربی غرامت بپردازد. البته باید به این ارقام، پاداش های داخل قرارداد را نیز افزود.

طبق قانون اگر در قرارداد یحیی موضوع پاداش قهرمانی احتاقتصادی فصول بعد باشد و در نبود او این قهرمانی ها حاصل گردد این مربی می تواند آن را از باشگاه طلب کند. ضمن اینکه باید این موضوع را هم در نظر گرفت که اگر یحیی قراردادی پایین تر از قراردادش با پرسپولیس با تیمی دیگر امضا کند این باشگاه پرسپولیس است که باید مابه التفاوت آن را به سرمربی برکنارنموده اش بپردازد. همه این ها را در بدبینانه ترین حالت یعنی عدم حصول توافق بین باشگاه و گل محمدی در نظر گرفتیم که باید به آن حتما توجه گردد؛ هرچند روحیه یحیی به این درگیری ها و حواشی نزدیک نیست، اما نمی توان به راحتی حق او را در این ماجرا نادیده بگیریم.

20 میلیارد برای دستیاران قانع و کم دردسر!

درمورد دستیاران یحیی هم همین شرایط حاکم است، با این تفاوت که آن ها قرارداد های خیلی گران قیمتی با پرسپولیس ندارند و رقم آن ها بسیار کمتر از سرمربی تیم است. بد نیست بدانید حمید مطهری دستیار بی حاشیه یحیی گل محمدی قرارداد فصل بعدش چهارمیلیارد تومان و برای دو فصل بعد هم پنج میلیارد تومان است. داود فنایی رقمی در حدود سه میلیارد برای فصل بعد و چهارمیلیارد تومان برای دو فصل دیگر خواهد گرفت و مربیان بدنساز هم برای فصل بعد یک میلیارد و برای دو فصل بعد نهایتا دومیلیارد تومان باید دریافت نمایند که اگر همه از این جمع کنار گذاشته شوند و توافقی هم بین آن ها صورت نگیرد بازهم باشگاه پرسپولیس باید 20 میلیارد تومانی برای این برکناری ها غرامت بدهد که برای باشگاه پرسپولیس قطعا رقم کمی نخواهد بود. رقم دریافتی کریم باقری متفاوت و البته بیشتر از دستیاران یحیی گل محمدی است؛ قرارداد این عضو قدیمی درقالب دستیاران یحیی نیست و نقش او در پرسپولیس و در حضور مربیان مختلف، متفاوت از نقش دستیاران بوده است. به این ترتیب درصورت اخراج یحیی و دستیارانش باشگاه باید مبلغی در حدود 50 میلیارد تومان غرامت بدهد.

فرهیختگان

منبع: فرارو

به "عجیب و باورنکردنی؛ اخراج یحیی 50 میلیاردتومان آب می خورد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب و باورنکردنی؛ اخراج یحیی 50 میلیاردتومان آب می خورد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید