سرنوشت لیگ برتر ایران مثل کدام کشور خواهد شد؟

به گزارش وبلاگ تحصیل، روز گذشته باشگاه ماشین سازی اظهار داشت مخالف برگزاری ادامه لیگ نوزدهم است و به جمع 12 تیم مخالف دیگر پیوست و نظر به لغو لیگ برتر داد تا تنها 3 تیم فولاد، پرسپولیس و صنعت نفت آبادان راضی به برگزاری 9 هفته باقی مانده از فصل 99-98 لیگ برتر فوتبال ایران باشد. با این حال، اکنون سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال 3 سناریو برای تعیین کردن تکلیف لیگ نوزدهم دارد و باید دید شبیه کدام لیگ اروپایی از بین 3 لیگ آلمان، فرانسه و یا هلند را رفتار می نماید.

سرنوشت لیگ برتر ایران مثل کدام کشور خواهد شد؟

لیگ نافرجام

تئوری نخست سازمان لیگ می تواند برگرفته از فوتبال هلند و اردویژه (لیگ فوتبال هلند) این کشور باشد. لیگی که با اعلام فدراسیون فوتبال هلند ناتمام باقی ماند و نه سقوط نماینده ای داشت و نه قهرمانی. تصمیمی که باعث شد بسیاری از تیم های این کشور به فدارسیون فوتبال شان اعتراض نمایند و آن را نوعی بی عدالتی بدانند. نافرجام ماندن اردویژه باعث شد تا جام حذفی فوتبال این کشور که تنها فینال آن بین 2 تیم فاینورد و اوترخت مانده بود هم ناتمام بماند و تنها آژاکس به عنوان تیم صدرنشین جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند.

اتفاقی که اگر بخواهد در لیگ ایران بیفتد، تیم های پرسپولیس، سپاهان، استقلال و تراکتور باید قید جام حذفی را بزنند و سرخابی های پایتخت به همراه طلایی پوشان زاینده رود و قرمزهای آذربایجان را راه یافتان به لیگ قهرمانان آسیای فصل بعد دانست. هم چنین تیم های پیکان و شاهین شهرداری بوشهر از سقوط فرار می نمایند و یک فصل دیگر برای بقا در بالاترین سطح فوتبال ایران وقت دارند.

انتهای پرحاشیه و کم هوادار

در این سناریو، مسوولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال اگر بخواهند از کشور فرانسه و لیگ یک این کشور پیروی نمایند، باید پرسپولیس را مانند پاری سن ژرمن که اختلافی 10 امتیازی با سایر رقیبان خود دارد قهرمان اعلام نمایند و 3 تیم سپاهان، استقلال و تراکتور راه یافته به آسیا بدانند. هم چنین 2 تیم پیکان و شاهین شهرداری بوشهر در این سناریو، سقوط نماینده های لیگ نوزدهم لقب خواهند گرفت و تیم های گل گهر، سایپا و پارس جنوبی جم از سقوط فرار خواهند کرد.

به طبع این تصمیم هم می تواند اعتراض تیم هایی از جمله شهرخودرو که شانس آسیایی شدن را دارد، در پی داشته باشد و هم چنین 2 تیم سقوط نماینده یعنی شاهین بوشهر و پیکان هم به صف معترضین خواهند پیوست. هم چنین تیم های مس رفسنجان و مس کرمان به عنوان تیم های اول و دوم لیگ آزادگان به لیگ برتر بازخواهند گشت.

پیگیری لیگ با استادیوم های سوت و کور

با اعلام تازه فدراسیون فوتبال آلمان، قرار است بوندسلیگای این کشور از تاریخ 27 اردیبهشت در استادیوم های خالی از تماشگر برگزار گردید و لیگ برتر انگلیس هم قرار است از چنین روندی، پیروی کند. در این بین اگر سئول نشینان بخواهند لیگ برتر را ببر خلاف میل باطنی 13 تیم شرکت نماینده در آن ادامه دهند، به احتمال زیاد بازی ها در استادیوم های بدون تماشاگر برگزار خواهد شد و بسیاری از تیم ها در بعضی مسائل مالی مانند بلیت فروشی و تبلیغات محیطی ضرر خواهند کرد.

باید دید با گذشت زمان و معین شدن موضع فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون فوتبال ایران و سازمان لیگ کدام یک از 3 سناریو بالا را برای سرنوشت لیگ نوزدهم انتخاب خواهد نمود و به چه شیوه ای به این لیگ انتها خواهند داد.

منبع: فرارو

به "سرنوشت لیگ برتر ایران مثل کدام کشور خواهد شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت لیگ برتر ایران مثل کدام کشور خواهد شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید