عطش برای دیده شدن؛ هالکی که ساختیم چقدر واقعی است؟

به گزارش وبلاگ تحصیل، یک روانشناس اجتماعی گفت: افراد دارای خلاء عاطفی در پی موفقیت های ساختگی برای مطرح کردن خودشان هستند.

عطش برای دیده شدن؛ هالکی که ساختیم چقدر واقعی است؟

ایمانی، روانشناس اجتماعی در گفت وگو با وبلاگ تحصیل اظهار کرد: برخی افراد با خلا ءهای عاطفی فراوان روبرو هستند، متاسفانه رفتار های این افراد به نوعی نابهنجار است.

او ادامه داد: نحوه کسب موفقیت برای این افراد شامل 2 مرحله ساختگی و واقعی است. رفتار های اصولی برای این افراد توام با زحمت و رنج است.

این روانشناس گفت: افرادی که خلاء عاطفی دارند، دارای گره ذهنی هستند و به نوعی از جامعه طرد شده اند، به همین دلیل دنبال موفقیت های ساختگی برای نمایش دادن هستند و رفتار و خصوصیات آنها غلو آمیز است.

او بیان نمود: برای مثال هالکی که ساختیم، چقدر واقعی است!. آیا فردی که در ورزش به موفقیت می رسد، چنین رفتار های غیر اصولی از خود نشان می دهد؟.

ایمانی ادامه داد: چنین افرادی را غیر اجتماعی می نامیم. این افراد برای جامعه و جوانان، به شدت آسیب زا هستند؛ اشخاصی که آن ها را دنبال می کنند هم، افرادی با درصد آسیب پذیری بالا هستند.

ایمانی درباره خصوصیات افرادی که بلوغ فکری رسیده اند، توضیح داد: افرادی که دارای قدرت تفکر هستند و به بلوغ فکری رسیده اند برای زندگی خودشان راه های درست تر و بهتری را دنبال می کنند؛ در نتیجه تاثیرگزاری بهتری دارند مانند کشتی گیر ها و قهرمانان المپیک که خود آگاهی و عزت نفس بالایی دارند و برای موقعیت و موفقیت هایی که ساختند، مورد تحسین و افتخار قرار می گیرند و برای جامعه انسان های سالمی هستند.

او افزود: اما افراد مورد بحث ما افرادی هستند که هنوز به این بلوغ فکری نرسیده اند. برخی افراد به شدت تمایل به دیده شدن دارند. حس داشتن یک قهرمان و پیروی از او در هر فردی وجود دارد اما انتخاب این قهرمان بسیار اهمیت دارد و وظیفه رسانه و خانواده است که قهرمان واقعی را به نوجوان و جوان معرفی کند تا قهرمان پوشالی به مردم تحمیل نشود.

وبلاگ تحصیل اجتماعی ازدواج و خانواده

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "عطش برای دیده شدن؛ هالکی که ساختیم چقدر واقعی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عطش برای دیده شدن؛ هالکی که ساختیم چقدر واقعی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید