عیدی رئیس جمهور چه شد؟

به گزارش وبلاگ تحصیل، دیشب آخرین یارانه نقدی سال جاری واریز شد و هفته آینده با واریز آخرین یارانه کرونا دیگر پرونده یارانه های سال جاری بسته می گردد. با این حال بعضی گمانه ها مطرح است که رئیس جمهور با پرداخت سود سهام عدالت یا واریز یک مبلغ نقدی، هدیه ای تحت عنوان عیدی به مردم پرداخت کند.

عیدی رئیس جمهور چه شد؟

این اتفاق یک بار در اسفند ماه سال 91 یعنی آخرین سال فعالیت دولت سابق رخ داد اما در دولت روحانی با وجود تشدید فشارهای مالی هنوز خبری رسمی در این مورد نشده است.

از نگاه کارشناسان نیز پرداخت چنین مبلغی از محل های تورم زا ممکن است شرایط قیمت ها را بدتر کند و بعضی از مخاطبان وبلاگ تحصیل در واکنش به اولین اخبار از این موضوع نوشته اند ترجیح می دهند به جای پرداخت این مبلغ، قیمت ها به حالت قبل برگردند.

بعضی از این واکنش ها را در گزارش عیدی روحانی به مردم بخوانید.

آخرین بار هم که مردم عبارت عیدی دولت به مردم را شنیده بودند مربوط به 9 فروردین ماه سال جاری است که رئیس جمهور گفته بود عیدی سال جاری، همکاری مردم برای از بین بردن بیماری کرونا است.

پیش از این، رئیس جمهور در خرداد سال 98 نیز در انتها مراسم نماز عید سعید فطر درباره عیدی رئیس جمهور به مردم گفته بود: عیدی سال جاری ما به مردم این است که مردم توانستند با ایستادگی، تصمیمات آمریکا را به سمت دیگری راهنمایی نمایند؛ خواهش می کنیم، همین را ادامه دهند.

با این حال، طبق بعضی گمانه ها و شایعات تایید نشده شاید اسفند ماه سال جاری دولت روحانی این عیدی را به شکل نقدی و در حد 200 هزار تومان پرداخت کند که البته در صورت چنین کاری ممکن است عواقبی مثل افزایش رشد تورم به همراه داشته باشد.

برای مطالعه بیشتر درباره عیدی روحانی گزارش عیدی نوروز 1400 رئیس جمهور را بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "عیدی رئیس جمهور چه شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عیدی رئیس جمهور چه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید