ماجرای عجیب مرد زنده ای که در تهران سر قبر خودش رفت!

به گزارش وبلاگ تحصیل، مرد جوان وقتی برای دریافت کد بورسی خود به دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه کرد در کمال ناباوری دریافت چند ماه قبل فوت کرده و جسدش را نیز در بهشت زهرا دفن کرده اند.

ماجرای عجیب مرد زنده ای که در تهران سر قبر خودش رفت!

به گزارش ایران، روز گذشته مرد 42 ساله ای به دادسرای جنایی پایتخت رفت و ماجرای عجیبی را برای بازپرس مطرح نمود. او گفت: چندی قبل برای دریافت کد بورسی ام اقدام کردم، اما خانمی که مسئول آنجا بود به من گفت در اطلاعات شخصی شما مغایرتی وجود دارد و برای رفع این مغایرت باید به دفتر بورس بروید. اما وقتی به آنجا رفتم به من گفتند شخصی با این مشخصات در تاریخ 23 بهمن سال گذشته فوت کرده است.

مردی بدون هویت

شاکی ادامه داد: باور این موضوع برایم سخت بود بلافاصله راهی ثبت احوال شدم، آنجا هم گفتند شخصی با این هویت فوت کرده و مدارکش باطل است. وقتی به دنبال آن به بهشت زهرا رفتم در آنجا نیز به من گفته شده که شخصی با هویت من در بهشت زهرا دفن شده است و من قبر را هم دیدم. در صورتی که طبق اطلاعات ثبت شده در ثبت احوال فقط یک نفر با اسم و فامیل من در ایران زندگی می کند و حالا آن یک نفر هم فوت کرده است. می خواهم بدانم چرا چنین اتفاقی افتاده و حالا که من زنده هستم هویتم به من برگردانده شود.

در تحقیقات اجرا شده مشخص شد که 23 بهمن سال گذشته مرد جوانی نیمه جان به یکی از بیمارستان های شهرری منتقل شده است. در حالی که فقط یک کارت انتها خدمت در جیبش داشته است. مرد جوان در بیمارستان بستری، اما بعد از چند روز تسلیم مرگ شد. از آنجایی که بیمارستان پیروز به پیدا کردن خانواده اش نشده بود مرد جوان با هویت کارت خدمتی که در جیبش داشته در قطعه 326 بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

شناسایی هویت مرد ناشناس

بدین ترتیب بررسی ها نشان می داد مرد جوانی که به جای شاکی، دفن شده است هویت اش ناشناس بوده است. به همین دلیل بازپرس جنایی دستور داد که متخصصان تشخیص هویت با اثر انگشتی که از مرد ناشناس قبل از دفن گرفته اند، هویت او را شناسایی کنند. همچنین دستور صدور مدارک هویتی جدید برای شاکی را نیز صادر کرد.

گفتگو با شاکی

چرا در این مدت متوجه این موضوع نشده بودی؟

6 ماه قبل یارانه ام قطع شد. من شغلم آزاد است و به واسطه کارم نیاز به واریز و برداشت های مالی زیادی دارم. با خودم گفتم شاید فکر کردند وضع مالی ام خوب است و برای همین یارانه ام قطع شده است. بسته معیشتی هم به من تعلق نگرفت و باز هم تصورم این بود که به خاطر شرایط مالی است و اصلاً حدس نمی زدم که مرده باشم. اما زمانی که برای فروش سهام عدالت اقدام کردم در بورس به من گفتند تو مرده ای، گفتم من کی مردم که خودم خبر ندارم؟

واکنش ات چه بود؟

باورم نمی شد. بلافاصله موضوع را پیگیری کردم و حتی به سراغ پزشکی رفتم که مهر فوت روی برگه جواز دفن زده بود. به او گفتم من زنده ام چطور این اتفاق افتاده است. حداقل باید به خانواده متوفی خبر می دادی. وقتی قبر را با نام خودم دیدم، گریه ام گرفت.

علت مرگ مردی که به جای تو دفن شده، چه بود؟

به خاطر بیماری ریوی فوت کرده بود.

کارت انتها خدمتت در جیب او چه می کرد؟

چند ماه قبل این کارتم گم شده بود، چون معمولاً همه کارت هایم را باهم یکجا می گذارم احتمالاً وقتی خواستم یکی از کارت ها را بردارم، از جیبم افتاده و من متوجه نشده ام.

از نظر خرید و فروش مسئله ای نداشتی؟

اصلاً. من حتی کارت بانکی گرفتم و خودروام را عوض کردم. اگر به خاطر بورس نفهمیده بودم شاید تا 10 سال دیگر هم متوجه نمی شدم که من مرده ام.

وقتی چنین ماجرایی برایت رخ داد چه تغییری در زندگیت رخ داد؟

خیلی تغییر کردم. 42 سال دارم و فکر می کردم 40 سال دیگر هم زندگی کنم. اما از وقتی این موضوع را فهمیده ام سعی کردم رفتارم بهتر باشد. حس عجیبی است تنها با یک مهر مرگ همه اموال و دارایی هایت را از دست می دهی و دیگر در این دنیا نیستی تا نفس بکشی و این همه زحمتی که در زندگی می کشی به لحظه ای تمام می شود.

منبع: فرارو

به "ماجرای عجیب مرد زنده ای که در تهران سر قبر خودش رفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای عجیب مرد زنده ای که در تهران سر قبر خودش رفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید