وزیر کار: تعداد بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی 500 هزار نفر افزایش یافت

به گزارش وبلاگ تحصیل، تهران (پانا) - حجت الله عبدالملکی در نشست شورای اداری استان تهران با اشاره به اینکه در کشور 14 میلیون نفر از شغل شایسته ای برخوردار نیستند، از افزایش بیش از 500 هزار بیمه شده تحت پوشش تامین اجتماعی خبرداد.

وزیر کار: تعداد بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی 500 هزار نفر افزایش یافت

به گزارش وزارت تعاون، رفاه و تامین اجتماعی، حجت الله عبدالملکی در نشست شورای اداری استان تهران با اشاره به نقش نیروی اشتغال در جامعه بیان نمود: در هر جامعه نیروی انسانی از موارد حائز اهمیت است که باید به منظور اشتغال این افراد برنامه ریزی هایی من جمله معین و شناسایی جامعه هدف به منظور ایجاد اشتغال صورت گیرد.

وی با بیان اینکه نیروی کار اولویت یک مجموعه است، اضافه نمود: در کشور 14 میلیون نفر از شغل شایسته ای برخوردار نیستند، حدود 6 تا 7 میلیون شغل غیر رسمی و 2 میلیون اشتغال ناقص موجود است، بعلاوه افرادی نیز می باشند که از عایدی مکفی برخوردار نیستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد توسعه اشتغال در کشور ادامه داد: به منظور توسعه اشتغال باید در مرحله اول شناسایی جامعه هدف و آموزش را به منظور ارتقا مهارت ها در دستور کار قرار گیرد.

عبدالملکی با اشاره به فرهنگ سازی در حوزه اشتغال گفت: باید برنامه ریزی مناسبی به منظور فرهنگ سازی حوزه اشتغال صورت گیرد، بعلاوه در قالب 71 دستگاه اجرائی تعیین شده همانند وزراتخانه، بخش های مردمی و دیگر دستگاه ها، 222 طرح اشتغالزایی در قالب تفاهم نامه تصویب شده است.

وی در سرانجام گفت: سامانه رصد بستری برای ایجاد اشتغال است، بعلاوه دستگاه های اجرائی در تعامل یکدیگر به منظور تحقق شعار سال فعالیت می نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "وزیر کار: تعداد بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی 500 هزار نفر افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کار: تعداد بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی 500 هزار نفر افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید