چگونه لکه روی میز چوبی را پاک کنیم ؛ 9 ترفند برای از بین بردن لکه های آب روی چوب ، تاثیر عجیب سس مایونز برای پاک کردن لکه آب!

به گزارش وبلاگ تحصیل، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که کابینت یا مبلمان چوبی شما خیس شده باشد، اما نگران نباشید چون راهکارهایی برای از بین بردن و ترمیم لکه های آب روی چوب وجود دارد.

چگونه لکه روی میز چوبی را پاک کنیم ؛ 9 ترفند برای از بین بردن لکه های آب روی چوب ، تاثیر عجیب سس مایونز برای پاک کردن لکه آب!

وبلاگ تحصیل - گروه زندگی: آب و چوب قطعا با هم ترکیب نمی شوند، اما گاهی مبلمان چوبی یا کابینت چوبی با خیس شدن آسیب می بینند، با این حال روش هایی برای بازسازی آنها وجود دارد. گزینه های مختلفی برای تعمیر چوب آسیب دیده بر اساس اندازه آسیب آب وجود دارد که در ادامه مطلب می خوانید.

  • کاربرد باورنکردنی سرکه سفید در شستن لباس | به این 10 علت برای شست وشوی لباس از سرکه بهره ببرید
  • چگونه لکه عرق را از روی لباس پاک کنیم؟ | از بین بردن لکه عرق زیر بغل لباس سفید با جوش شیرین

1. آب ساکن را خشک کنید، سپس چوب را در معرض هوا قرار دهید.

اگر متوجه رطوبت یا آب روی چوب شدید، آن را با پارچه خشک کنید. سپس 24 ساعت صبر کنید تا رطوبتی که داخل چوب نفوذ نموده تبخیر گردد. پنجره ها را باز و فن ها را روشن کنید تا به تبخیر آب یاری کند.

2. اگر چوب نرم یا تاب خورده بود، آن را بردارید.

اگر چوب زمانی که کاملاً خشک شد هنوز آسیب دیده است، دیگر قابل نجات نیست. چوب را با دست بیرون بکشید اگر اندازه آسیب دیدگی خیلی نیست با یاری چاقو آن قسمت را خراش دهید. یا اگر چوب پوسته پوسته شده است، با یاری کاغذ سنباده آن قسمت را صاف کنید.

3. با استفاده از یک محصول دلخواه لکه های آب را پاک کنید.

ممکن است لکه های روشن تر روی چوب به راحتی از بین بروند، در حالی که لکه های تیره تر ممکن است این طور نباشند. برای لکه های عمیق تر و تیره تر باید از مواد خشن تر بهره ببرید.

برای این لکه های سرسخت مقداری مایونز بردارید و با یک پارچه نرم روی لکه بمالید. قبل از پاک کردن مایونز 1 تا 2 ساعت صبر کنید. روغن حاصل از مایونز رطوبت را از بین می برد و چوب را احیا می نماید.

یا اینکه از اسید اگزالیک بهره ببرید. 1 قسمت اگزالیک اسید را با 6 قسمت آب مخلوط کنید. دستکش بپوشید و لکه ها را با یک پارچه و مخلوط اسید خود بشویید. سپس چوب را خشک کنید.

4. چوب را سنباده بزنید.

اگر مبلمان شما دارای رنگ، لاک یا لکه است، وقت آن است که از شر آن خلاص شوید. سنباده زدن سطح چوب گزینه ای است که بسیار در این زمینه کاربرد دارد. برای چوب صدفی یا لاکی، به جای سنباده از الکل بهره ببرید.

5. اگر همچنان لکه ای مشاهده کردید، فرآیند پاکسازی را تکرار کنید.

بسته به عمق لکه چوب، ممکن است همچنان آسیب آب را مشاهده کنید. می توانید مراحل بالا را تکرار کنید. اگر لکه از بین رفته است و قصد دارید چوب را رنگ آمیزی کنید هم مسئله ای نیست.

6. از بتونه برای پر کردن قسمت خالی بهره ببرید.

می توانید از بتونه برای پرکردن هر شکافی در چوب بهره ببرید. دستکش بپوشید و با استفاده از یک انگشت بتونه را در دهانه شکاف قرار دهید، یا از یک چاقوی بتونه بهره ببرید تا بعد از پرکردن شکاف چوب، سطح را خوب صاف کنید.

به افزودن فیلر یا همان بتونه ادامه دهید تا شکاف کامل گردد. اگر بتونه ناهموار است، آن را با لبه چاقوی بتونه صاف کنید. پر و صاف کردن سطح را تا زمانی که بتونه با چوب یکدست گردد ادامه دهید. سپس اجازه دهید بتونه خوب پر گردد.

7. اگر مبلمان لرزان است، تعمیر کنید.

اگر محل اتصال مبلمان به راحتی باز شد، آن را بردارید، چسب چوب بزنید و با دست محل اتصال را دوباره جمع کنید.

8. لکه چوب را رنگ کنید یا کلا مبلمان را رنگ کنید.

اگر می خواهید ظاهر طبیعی تری داشته باشید، لکه چوب را رنگ کنید یا کلا مبلمان را رنگ کنید تا حال و هوای جدیدی در دکوراسیون خود هم ایجاد نموده باشید. سپس صبر کنید تا رنگ مبلمان خشک گردد و سعی کنید 2 تا 3 بار رنگ کردن را تکرار کنید تا شفافیت مورد نظر خود را به دست آورید.

9. لکه یا رنگ را با لاک بپوشانید تا از آسیب محافظت گردد.

استفاده از لاک اختیاری است، اما تا حد زیادی به حفظ رنگ روی قسمت آسیب دیده یاری می نماید. با یک غلتک یا یک قلم مو روی کل کالا لاک بزنید.

منبع: همشهری آنلاین

به "چگونه لکه روی میز چوبی را پاک کنیم ؛ 9 ترفند برای از بین بردن لکه های آب روی چوب ، تاثیر عجیب سس مایونز برای پاک کردن لکه آب!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه لکه روی میز چوبی را پاک کنیم ؛ 9 ترفند برای از بین بردن لکه های آب روی چوب ، تاثیر عجیب سس مایونز برای پاک کردن لکه آب!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید