کشف عامل اصلی واکنش شدید هنگام ترس در بچه ها

به گزارش وبلاگ تحصیل، نتایج مطالعات تازه محققان دانشگاه میشیگان، عامل اصلی واکنش شدید هنگام مواجهه با ترس در بچه ها را معین کرد.

کشف عامل اصلی واکنش شدید هنگام ترس در بچه ها

به گزارش خبرنگار به نقل از مدیکال اکسپرس، چرا بعضی از نوزادان بیش از دیگران نسبت به خطر درک شده واکنش نشان می دهند؟ طبق تحقیقات نو دانشگاه ایالتی میشیگان و دانشگاه کارولینای شمالی، بخشی از پاسخ را می توان در یک مکان شگفت آور یافت: سیستم هضم نوزاد.

سیستم گوارشی انسان میزبان جامعه وسیعی از میکروارگانیسم هاست که به اسم میکروبیوم روده شناخته می شوند. تیم تحقیقاتی MSU-UNC دریافتند میکروبیوم روده در نوزادان با واکنش ترس شدید و نوزادانی که واکنش خفیف تری دارند، فرق دارد.

این پاسخ های ترس (چگونگی واکنش کسی در برابر یک موقعیت ترسناک) در اوایل زندگی می تواند شاخص های سلامت روان در آینده باشد و شواهد فزاینده ای وجود دارد که بهزیستی عصبی را به میکروبیوم روده گره می زند.

یافته های نو نشان می دهد میکروبیوم روده می تواند روزی ابزاری نو برای نظارت و پشتیبانی از رشد عصبی سالم در اختیار محققان و پزشکان قرار دهد.

ربکا کنیکمایر، رهبر مطالعه نو MSU که در 2 ژوئن در مجله نیچر کامیونیکشن، منتشر شد، گفت: این دوره اولیه رشد، فرصتی فوق العاده برای ارتقاء رشد سالم مغز است. میکروبیوم یک هدف هیجان انگیز نو است که می تواند به طور بالقوه برای آن استفاده گردد.

مطالعات در خصوص این ارتباط و نقش آن در واکنش به ترس در حیوانات باعث شد تا کنیکمایر، دانشیار گروه اطفال و رشد انسانی کالج پزشکی انسانی و تیم او در پی چیزی مشابه در انسان ها باشند و مطالعه چگونگی برخورد انسان به ویژه بچه ها خردسال از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا در بعضی موارد می تواند به پیش بینی سلامت روان یاری کند.

کنیکمایر گفت: واکنش های ترس بخشی طبیعی از رشد کودک است. بچه ها باید از تهدید های محیط خود مطلع بوده و آماده پاسخگویی به آن ها باشند، اما اگر آن ها نتوانند در هنگام ایمنی این پاسخ را کاهش دهند، ممکن است در معرض خطر بیشتری قرار بگیرند که ممکن است بعد ها در زندگی دچار اضطراب و افسردگی شوند.

به گفته کنیکمایر در انتهای دیگر طیف پاسخ، بچه های که دارای پاسخ ترس فوق العاده خاموش هستند، می توانند صفات بی عاطفه و غیراحساسی مرتبط با رفتار ضد اجتماعی پیدا نمایند.

برای معین اینکه آیا میکروبیوم روده به واکنش ترس در انسان متصل است، کنیکمایر و همکارانش یک مطالعه آزمایشی را با حدود 30 نوزاد طراحی کردند. محققان این گروه را با دقت انتخاب کردند تا آنجا که ممکن است عوامل موثر بر میکروبیوم روده را ثابت نگه دارند. به اسم مثال همه بچه ها از شیر مادر تغذیه نموده و هیچ یک از آنتی بیوتیک استفاده نمی کردند.

محققان سپس میکروبیوم بچه ها را با تجزیه و تحلیل نمونه های مدفوع معین و پاسخ ترس کودک را با استفاده از یک آزمایش ساده ارزیابی کردند.

کنیکمایر گفت: ما واقعا می خواستیم این تجربه هم برای بچه ها و هم برای والدینشان لذت بخش باشد. این ها واقعا انواع تجربیاتی است که نوزادان در زندگی روزمره خود تجربه می نمایند.

محققان با جمع آوری تمام داده ها ارتباط معناداری بین ویژگی های خاص میکروبیوم روده و قدرت پاسخ های ترس نوزاد مشاهده کردند. به اسم مثال بچه ها با میکروبیوم های ناهموار در یک سالگی ترس بیشتری داشتند. میکروبیوم های ناهموار تحت سلطه مجموعه کوچکی از باکتری ها هستند، در حالی که حتی میکروبیوم ها تعادل بیشتری دارند.

محققان بعلاوه کشف کردند که محتوای جامعه میکروبی در یک سالگی مربوط به پاسخ های ترس است. در مقایسه با بچه های که ترس آن ها کاهش یافته است، نوزادانی که پاسخ آن ها بیشتر است بعضی از انواع باکتری ها را دارند؛ با این حال تیم ارتباطی را بین میکروبیوم روده بچه ها و نحوه واکنش آن ها در برابر غریبه هایی که ماسک ندارند، مشاهده نکردند. به گفته کنیکمایر این احتمالا به علت قسمت های مختلف مغز است که درگیر پردازش شرایط بالقوه ترسناک هستند.

کنیکمایر گفت: در خصوص غریبه ها، یک عنصر اجتماعی وجود دارد؛ بنابراین بچه ها ممکن است سرسختی اجتماعی داشته باشند، اما غریبه ها را تهدید فوری نمی دانند. این قسمت به ارزیابی سریع مغز می رود.

به اسم بخشی از مطالعه، این تیم بعلاوه با استفاده از فناوری MRI از مغز بچه ها تصویربرداری نموده است. آن ها دریافتند محتوای جامعه میکروبی در 1 سال با مقدار آمیگدالا بخشی از مغز است و در تصمیم گیری سریع در خصوص تهدید های احتمالی نقش دارد.

اتصال نقاط نشان می دهد میکروبیوم ممکن است بر نحوه رشد و عملکرد آمیگدالا تاثیر بگذارد. این یکی از بسیاری از امکانات جالب کشف شده در این مطالعه نو است که تیم در حال کار برای تکثیر آن است. کنیکمایر بعلاوه در حال آماده سازی برای راه اندازی پرسش های نو با همکاری های نو است.

او گفت: ما فرصت بسیار خوبی برای حمایت از سلامت عصبی در ابتدای کار داریم. هدف بلند مدت ما این است که یاد بگیریم برای تقویت رشد و توسعه سالم چه کاری می توانیم انجام دهیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کشف عامل اصلی واکنش شدید هنگام ترس در بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف عامل اصلی واکنش شدید هنگام ترس در بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید