کنایه اولیانوف به پمپئو بر سر تحریم ایران

به گزارش وبلاگ تحصیل، ایسنا نوشت: نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در طعنه به اظهارات اخیر پمپئو در توییتی نوشت: تحریم های تسلیحاتی برای 10 یا 14 سال شرایط خاورمیانه را تغییر نداده است اما اگر الان این تحریم ها طولانی تر کنیم، همه چیز مطابق با تصورات آمریکا به طرز معجزه آسایی تغییر می نماید!

کنایه اولیانوف به پمپئو بر سر تحریم ایران

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی روز آدینه در توییتی در پاسخ به پمپئو نوشت: منطق عجیبی است. از دیدگاه آمریکا، تحریم های تسلیحاتی برای 10 یا 14 سال شرایط خاورمیانه را تغییر نداده است اما اگر الان این تحریم ها طولانی تر کنیم، همه چیز مطابق با تصورات آمریکا به طرز معجزه آسایی تغییر می نماید. یک چیزی در این محسابات به شدت جای سوال دارد.

وی در توییت دیگری نوشت: از دیدگاه آمریکا چه کشوری عادی است؟ این سوال بزرگی است. اگر می خواهید به یک بازیکن بی مسئولیت بدل نشوید، نباید از چنین مفهوم هایی در فضای عمومی استفاده کرد.

وی در توییت دیگری ادامه داد: طبق قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، محدودیت های دادوستد تسلیحات با ایران در 18 اکتبر به سرانجام خواهد رسید. این مهم باید حفظ گردد. در این زمان ما پیشنهاد گفت وگوهایی در مورد چگونگی توسعه روابط عادی در خلیج فارس را ارائه داده ایم.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز پنج شنبه در توییتی نوشته بود: توافق هسته ای یک طرفه با ایران برای آمریکا امنیت و برای خاورمیانه ثبات به ارمغان نیاورده و رفتارها نظام را تغییر نداده و نخواهد داد. تثبیت مجدد تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران، به این کشور فشار می آورد که همانند کشوری عادی رفتار کند و به پای میز مذاکره بازگرد.

312 311

منبع: خبرآنلاین

به "کنایه اولیانوف به پمپئو بر سر تحریم ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنایه اولیانوف به پمپئو بر سر تحریم ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید