ظریف: آمریکا همچنان به فشار حداکثری متعهد است

به گزارش وبلاگ تحصیل، وزیر امور خارجه ایران گفت، علی رغم جدیت عزم ایران در پیروی از دیپلماسی، آمریکا همچنان به فشار حداکثری متعهد است.

ظریف: آمریکا همچنان به فشار حداکثری متعهد است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تحصیل، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه پایبندی دولت جو بایدن به تحریم های دولت قبلی آمریکا را محکوم کرد.

ظریف در پیامی توئیتری نوشت: جدیت عزم ایران در پیروی از دیپلماسی، در سه سالی که [دونالد] ترامپ از توافق هسته ای خارج شد، مورد آزمایش قرار گرفت. ایران با ماندن در این توافق، سربلند بیرون آمد.

وزیر امور خارجه ایران افزود: با این حال، دولت بایدن، فقط تعهدش به فشار حداکثری ترامپ را نشان داده است.

نشست کمیسیون مشترک برجام که از ساعت پانزده امروز (پنجشنبه) در گرندهتل وین آغاز شده بود، دقایقی پیش انتها یافته و قرار شد گفت وگوهای فنی در نشست های کارشناسی ادامه یابد.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران روز سه شنبه 24 فروردین به منظور شرکت در این نشست در رأس هیأتی از جمله نمایندگان وزارت نفت، سازمان انرژی اتمی و بانک مرکزی وارد وین شد.

نمایندگاه روسیه و چین طی چند روز گذشته با عراقچی دیدار و گفت و گو کردند. معاون وزیر خارجه هم چنین دیروز (چهارشنبه) با شالنبرگ دیدار کرد.

با گذشت نزدیک به سه سال از خروج آمریکا از برجام، دولت جدید این کشور اعلام کرده خواهان بازگشت به این توافق هسته ای است. با این حال واشنگتن مدعی است، برجام باید به عنوان پایه ای برای مذاکره بر سر مسائل موشکی و منطقه ای ایران باشد.

تهران با رد این ادعا تأکید کرده شرط احیای برجام لغو تمامی تحریم های هسته ای و غیرهسته ای است که از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا وضع شده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ظریف: آمریکا همچنان به فشار حداکثری متعهد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: آمریکا همچنان به فشار حداکثری متعهد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید