گزارشی از نقض های خطرناک مزدوران امارات در یمن

به گزارش وبلاگ تحصیل، یک سازمان یمنی نیروهای تحت حمایت ابوظبی را به در پیش دریافت سیاست ایجاد رعب و وحشت و ناپدید کردن اجباری ساکنان شهرک های آزاد شده در استان حدیده در غرب یمن متهم کرد.

گزارشی از نقض های خطرناک مزدوران امارات در یمن

به نقل از عربی21، سازمان آزادی ها و حقوق بشر یمنی موسوم به سام اعلام نمود، عملیات بازداشت و احضارهای مکرر از سوی نیروهای تحت حمایت امارات بدون دستورات قضایی، بیانگر رویکرد خطرناک آنها با تکیه بر سیاست ایجاد رعب و وحشت و ناپدید کردن اجباری مخالفان خود در مناطق ساحل غربی یمن است.

این سازمان در بیانیه ای اعلام نمود، خواهر فواد زهیر بازداشتی 39 ساله از جنوب استان حدیده گزارش داد که برادرش 15 فوریه از سوی افراد وابسته به تیپ هفتم عمالقه بازداشت شد.

سازمان مذکور به نقل از خواهر زهیر اعلام نمود، این نیروها بدون نشان دادن هیچ گونه دستور بازداشتی یا احضار فواد را بردند و قبل از انتقال به اردوگاه ابوموسی اشعری در شهر ساحلی خوخه، به زندان امنیتی عمالقه ارجاع داده شده است.

طبق بیانیه این سازمان، زهیر 30 ژوئیه 2020 هم توسط همین نیروها بازداشت شده بود.

با وجودی که کمیته ملی تحقیقات درباره ادعاهای حقوق بشری خواهان شرح درباره دلیل بازداشت زهیر شده اما فرماندهان تیپ هفتم تحت حمایت ابوظبی به کمیته پاسخی نداده اند و رسما اعلام ننموده اند که او در بازداشتگاه های تیپ هفتم حضور دارد یا اینکه نیروهای همین تیپ او را بازداشت نموده اند.

سازمان سام که مقرش در ژنو است، اعلام نمود، تکرار عملیات بازداشت اجباری و غیر قانونی بیانگر رویکرد نگران نماینده نیروهای تحت حمایت ابوظبی و در پیش دریافت این رویکرد برای ایجاد رعب و وحشت میان مخالفان است. این رفتار موجب شده بسیاری از استان خود کوچ نمایند، مساله ای که بازتاب های خطرناکی در سطح اجتماعی و توزیع جمعیتی یمن ایجاد خواهد نمود.

سام همچنین از تشکیلات نظامی خواست این اقدامات مغایر قانون یمن و قوانین بین المللی را متوقف و تمامی بازداشتی های حاضر در زندان های تحت نظارت خود در مناطق جنوبی ساحلی حدیده را آزاد نمایند.

این سازمان از طرف های بین المللی خواست مسوولیت خود را درباره تبعات تکرار چنین حوادثی که نشان دهنده نقض های خطرناک حقوق اصلی مندرج در کنوانسیون های بین المللی است، برعهده بگیرند.

نیروهای تحت حمایت امارات بر مناطق باب المندب، موزع، الوزاعیه و شهر المخا در جنوب غربی تعز کنترل دارند. آنها همچنین بر خوخه، بخشی هایی از التحیتا و حیس در جنوب حدیده و مناطق دیگری اطراف استان ساحلی دریای سرخ کنترل دارند.

دسامبر 2020 نیز سازمان حقوق بشری سام گزارشی منتشر و نیروهای تحت حمایت امارات را به آدم ربائی و شکنجه غیر نظامیان در مناطق ساحل غربی تحت کنترل خود متهم کرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "گزارشی از نقض های خطرناک مزدوران امارات در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارشی از نقض های خطرناک مزدوران امارات در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید