اجرای طرح توسعه جاده خرمشهر- اهواز

به گزارش وبلاگ تحصیل، فرماندار ویژه خرمشهر بر لزوم توسعه 16 کیلومتر ابتدایی جاده خرمشهر- اهواز تأکید کرد.

اجرای طرح توسعه جاده خرمشهر- اهواز

به گزارش خبرنگار از ،محمد حیدری فرماندار ویژه خرمشهر دیروز در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان خرمشهر که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید، گفت: برای اجرای پروژه محور اهواز - خرمشهر تفاهم نامه سه جانبه میان وزارت راه و شهرسازی، سازمان منطقه آزاد افرایند و استانداری خوزستان منعقد و مقرر شد سال جاری هر کدام از این سه رکن به صورت مناقصه، 33 درصد بودجه را اختصاص دهند تا که فرایند اجرایی پروژه شروع گردد.

او اضافه کرد: در روزهای پایانی سال گذشته با پیگیری های اجرا شده 30 میلیارد تومان اعتبار سهم دولت و استانداری خوزستان در قانون بودجه سال 99 مصوب شد و این پروژه در مرحله مناقصه برای مشخص پیمانکار قرار گرفته است.

فرماندار خرمشهر در ادامه بر لزوم شروع این پروژه از سمت خرمشهر تأکید کرد و گفت: طبق محاسبات پلیس راهور بیشترین تصادفات در 30 کیلومتری منتهی به خرمشهر اتفاق می افتد که باید کار اجرایی این پروژه را از خرمشهر شروع گردد.

محمد کنگانی رئیس اداره راه و شهرسازی خرمشهر گفت: نگه داری و بهسازی راه های روستایی و راه های درجه دو شهری از دو محل تملک دارایی استان خوزستان و سه درصد درآمد نفت خام و گاز تأمین می گردد که سال گذشته برای اداره راه و شهرسازی خرمشهر یک میلیارد و 800 میلیون اعتبار مصوب شد که تنها 47 میلیون تومان یعنی معادل 26.04 درصد آن تخصیص پیدا کرد.

او اضافه کرد: از محل تملک دارایی راه های روستایی 26.04 درصد و از سه درصد درآمدهای نفت نیز تنها 5.54 درصد برای راه های روستایی و شهری خرمشهر تخصیص پیدا کرد.

نورالله اسعدی مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: تملک و راهبری پارک لجستیک شلمچه توسط بندر خرمشهر با توجه به تخصص و تجهیزات موجود در بندر خرمشهر درخواست شده است.

او اضافه کرد: با توجه به وجود کریدور بندر امام، خرمشهر و اهواز می توان با اتصال راه آهن اصلی، شلمچه را به بندر خرمشهر متصل کرد تا به این صورت میزان صادرات و واردات در سال به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

مدیرکل بندر خرمشهر اجرایی شدن این طرح را منوط به همکاری منطقه آزاد افرایند و رایزنی از سوی فرمانداری و توسط نماینده خرمشهر دانست.

احمد علی پناه رئیس اداره شیلات خرمشهر گفت: برای آینده و توسعه حوزه پرورش آبزیان در شهرستان خرمشهر 40 میلیارد تومان اعتبار مورد احتیاج برآورد شده است که 38 میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت ها از جمله 16 میلیارد تومان مورد احتیاج تکمیل مجتمع پرورش آبزیان شماره دو است و دو میلیارد نیز برای دیگر مسائل زیرساختی است.

او اضافه کرد: در بحث تکمیل زیرساخت ها برای مجتمع شماره دو شهید احمدیان 16 میلیارد تومان مورد احتیاج است که تأمین برق یک احتیاج ضروری در قالب این زیرساخت های احتیاج به تکمیل محسوب می گردد.

رئیس اداره شیلات خرمشهر به اعتبارات مصوب و تخصیص یافته به این بخش اشاره نمود و گفت: کل اعتبارات بخش شیلات پنج میلیارد و 700 تومان مصوب شد که از این میزان دو میلیارد تومان جذب شده است.

علی پناه با بیان اینکه در خرمشهر بیش از 250 مزرعه پرورش ماهی و بالغ بر پنج هزار هکتار حوضچه پرورش ماهی وجود دارد، اضافه کرد: خرمشهر از نظر وسعت حوضچه های پرورش ماهی رتبه نخست را در استان خوزستان دارد و سال گذشته بالغ بر 20 هزار تن فراوری آبزیان در این شهرستان بوده است.

د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اجرای طرح توسعه جاده خرمشهر- اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح توسعه جاده خرمشهر- اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید