ادعای ضدایرانی رافائل گروسی در باکو ، باید دسترسی مستقیم به نقاط مبهم در ایران داشته باشیم ، حفظ ارتباط با ایران در بالاترین سطح مهم است

به گزارش وبلاگ تحصیل، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت حفظ تماس ها و گفت وگو با ایران در بالاترین سطح برای این نهاد مهم است.

ادعای ضدایرانی رافائل گروسی در باکو ، باید دسترسی مستقیم به نقاط مبهم در ایران داشته باشیم ، حفظ ارتباط با ایران در بالاترین سطح مهم است

به گزارش وبلاگ تحصیل، به نوشته خبرگزاری ترند، رافائل گروسی در اجلاس سران گروه تماس جنبش عدم تعهد در باکو به وبلاگ تحصیل گفت حفظ تماس ها و گفت وگو با ایران در بالاترین سطح برای ما مهم است.

طبق این گزارش، وی ضمن این ادعا که در حال ثبت تغییرات نگران کننده در فعالیت های هسته ای ایران در بعضی نقاط هستیم، اضافه نمود: آژانس بین المللی انرژی اتمی باید برای آنالیز شرایط از نزدیک و برطرف تردیدها که اخیراً توسعه یافته، دسترسی مستقیم به این نقاط داشته باشد.

مدیرکل آژانس اتمی اضافه نمود: این موضوع بعلاوه در دیدار با همکاران ایرانی مورد تاکید نهاده شد.

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی عصر آدینه (12 اسفند) وارد تهران می گردد. طبق این گزارش، وی در این سفر با مقامات کشورمان دیدار هایی را انجام خواهد داد و مسائل مختلفی نیز در این دیدارها آنالیز می گردد.

پیش تر، وبگاه شبکه خبری بلومبرگ ادعا کرد که بازرسان این نهاد بین المللی در ایران ذرات اورانیومی که تا 84 درصد غنی شده بود پیدا نموده اند.

یک منبع دیپلماتیک هم به خبرگزاری فرانسه گفته که هدف از دیدار شنبه گروسی با رئیس جمهور ایران شروع مجدد گفت وگوها با این کشور در مورد فعالیت های هسته ای آن است. این منبع افزود گروسی میخواهد روابط (با تهران) را در عالی ترین سطوح از نو شروع کند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش فصلی خود که سه شنبه رویترز بخش هایی از مفاد آن را منتشر کرد، در اشاره به گزارش ادعایی بلومبرگ گفته بود در حال اجرا رایزنی هایی با ایران درباره منشأ ذرات اورانیوم 84 درصدی کشف شده در تأسیسات هسته ای فردو است.

در گزارش آژانس اتمی تصریح شده ایران طی نامه ای در روز 20 فوریه درباره وجود ذرات اورانیوم 83.7 درصدی در فردو گفته که ممکن است نوساناتی ناخواسته در سطح غنی سازی رخ داده باشد.

مقام های جمهوری اسلامی ایران ادعاهای بلومبرگ علیه ایران را بخشی از استفاده های سیاسی از آژانس بین المللی انرژی اتمی برای اعمال فشار بر تهران ارزیابی نموده اند.

بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ساعاتی بعد از ادعای بلومبرگ در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری فارس، درباره این ادعا اظهار داشت: مایه تأسف است که آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنان به عنوان ابزار سیاسی برای فشار بر جمهوری اسلامی ایران مورد سوءاستفاده قرار می گیرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ادعای ضدایرانی رافائل گروسی در باکو ، باید دسترسی مستقیم به نقاط مبهم در ایران داشته باشیم ، حفظ ارتباط با ایران در بالاترین سطح مهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای ضدایرانی رافائل گروسی در باکو ، باید دسترسی مستقیم به نقاط مبهم در ایران داشته باشیم ، حفظ ارتباط با ایران در بالاترین سطح مهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید