افزایش 29 درصدی تولید نیروگاه های حرارتی برای کاهش خاموشی ها

به گزارش وبلاگ تحصیل، تهران (پانا) - معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی می گوید تولید نیروگاه های حرارتی برای کاهش وقوع خاموشی طی دو ماهه نخست امسال 29 درصد افزایش یافت.

افزایش 29 درصدی تولید نیروگاه های حرارتی برای کاهش خاموشی ها

به گزارش وزارت نیرو، ناصر اسکندری، با اشاره به شرایط سخت این روزهای صنعت برق، گفت: سال گذشته تشدید شرایط بیماری کرونا موجب شده بود تا بسیاری از مشاغل تعطیل شده و به تبع آن میزان مصرف برق نیز کاهش محسوسی پیدا کند؛ ولی از ابتدای امسال با بهبود نسبی شرایط بیماری کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی با افزایش فعالیت مشاغل گروه های مختلف شاهد رشد قابل توجه مصرف برق در کشور بوده ایم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر رشد طبیعی مصرف برق سالانه در کشور به همراه افزایش استفاده از ماینرها، نبود حضور مؤثر نیروگاه اتمی، رشد قابل توجه دمای کشور در کنار استفاده زودتر از سیستم های سرمایشی و همچنین افت شدید بارندگی و به تبع آن کاهش توان نیروگاه های برق آبی موجب شده است که طی دو ماه ابتدایی امسال میانگین تولید نیروگاه های حرارتی 29 درصد افزایش یابد تا تولید نکردن سایر نیروگاه ها از این طریق جبران شود. میانگین تولید این واحدها در فروردین ماه هشت هزار مگاوات و طی اردیبهشت ماه پنج هزار مگاوات نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

اسکندری تاکید کرد: بخشی از این افزایش تولید توسط ظرفیت جدید نیروگاهی به میزان تقریبی یک هزار و 500 مگاوات تأمین شده است و باقی آن مربوط به افزایش تولید نیروگاه های جدید است که بار بیشتری از مصرف برق را بر دوش کشیده و یا با جابجایی و سرعت بخشیدن به فعالیت های تعمیرات واحدها باعث افزایش تولید در این مقطع زمانی شده ایم.

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی گفت: در حالی که متوسط رشد اوج مصرف برق در 10 سال گذشته 4.1 درصد بوده است، این رقم امسال بیش از 21 درصد افزایش یافته است. بدین منظور برای جبران کسری تولید سایر نیروگاه ها و افزایش بار رخ داده، واحدهای تولید برق حرارتی با تمام توان و آمادگی مناسب در مدار تولید قرار گرفته اند تا ضمن افزایش 29 درصدی تولید برق موجب کاهش وقوع خاموشی در کشور شوند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "افزایش 29 درصدی تولید نیروگاه های حرارتی برای کاهش خاموشی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 29 درصدی تولید نیروگاه های حرارتی برای کاهش خاموشی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید