نمایشگاه مجازی کتاب نفس تازه ای به اهالی نشر می دهد

به گزارش وبلاگ تحصیل، حسین میرزایی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران درباره ضرورت برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران اظهار کرد: در شرایط کرونایی امروز تدبیر برای استفاده از فضای مجازی در برگزاری نمایشگاه کتاب تدبیر بسیار بجایی است زیرا می توان از ظرفیت های بسیار خوبی که در این فضا وجود دارد استفاده کرد.

نمایشگاه مجازی کتاب نفس تازه ای به اهالی نشر می دهد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: اکنون در بخش مدیریت کلان بیماری کرونا در کشور اشکالاتی وجود دارد که اگر این اشکالات اصلاح گردد در بخش فرهنگ، آموزش و هنر که با روح انسان سر و کار دارند می توانیم شاهد شرایط بهتری باشیم.

او از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران در شرایط کنونی به عنوان یک تصمیم خوب نام برد و مطرح کرد: امیدوارم با برگزاری این نمایشگاه نفس تازه ای به ناشران، مولفان و کسانی که در حوزه کتاب و کتابخوانی فعالیت می نمایند داده گردد.

وی همچنین درباره اثرات برگزاری این نمایشگاه برای اهالی نشر بخصوص ناشران شرح داد: به طور مسلم نمایشگاه مجازی کتاب در به دست آوردن پول در گردش برای ناشران موثر است تا بتواند حرکت خوبی در میان صنعت نشر ایجاد کند و به آن امیدوار هستیم.

حسین میرزایی در انتها گفت: البته باید به یاد داشته باشیم سر و کار داشتن به شکل دائمی با فضای مجازی آن هم برای کتاب خواندن ممکن است مشکلاتی برای روح و روان انسان ها ایجاد کند؛ در واقع به عنوان یک راه حل موقت خوب است اما به شکل دائمی فرایند کتاب های فیزیکی را نباید فراموش کرد.

نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول تا ششم بهمن ماه برگزار خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "نمایشگاه مجازی کتاب نفس تازه ای به اهالی نشر می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه مجازی کتاب نفس تازه ای به اهالی نشر می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید