مکان دوسالانه مجسمه سازی تهران تغییر کرد

به گزارش وبلاگ تحصیل، انجمن مجسمه سازان ایران با انتشار بیانیه ای از تغییر اجباری مکان برگزاری هشتمین بینال مجسمه سازی تهران خبر دادند.

مکان دوسالانه مجسمه سازی تهران تغییر کرد

به گزارش وبلاگ تحصیل، متن بیانیه منتشر شده به توضیح زیر است:

پس از شروع مجدد فرایند برگزاری بینال و به دنبال مذاکرات اجرا شده با مسوولان باغ کتاب وشرکت نوسازی عباس آباد، عدم تمایل مسئولین مذکور و امتناع ایشان نسبت به ادامه همکاری، به دلیل تاخیر زمانی و تداخل برنامه های پیش بینی شده، برگزاری در فضای باغ کتاب ممکن نبود و در پی فسخ اجتناب ناپذیر این همکاری، شورای دبیران دوسالانه طی مشورت و گفتگو با شورای سیاستگذاری، سایر گزینه ها برای جایگزینی محل برگزاری را طرح کردند و جوانب مختلف آن را مورد آنالیز قرار دادند. در این آنالیز، برای انتخاب محل جدید، توجه به موارد زیر در اولویت اهمیت قرار گرفته است؛ به گونه ای که تغییر محل، متناسب با ماهیت کلی، اهداف و ساختارهای مشخص شده دوسالانه و تابع فرایند پیشین باشد.

شرایط نامطلوب و همچنین غیر قابل پیش بینی شیوع کرونا ایجاب می نماید که انتخاب محل برگزاری، منطبق با اصل محافظت از سلامت شرکت کنندگان، برگزارکنندگان و بازدیدکنندگان و نیز منطبق با ضرورت های سلامت محیطی در شرایط بحرانی حاضر باشد.

انتخاب محل جدید لزوما می بایست تابع توان اجرایی در شرایط شیوع کرونا و توان اقتصادی با هدف پیشبرد دوسالانه و حمایت از هنرمندان باشد.

متناسب با اهداف دوسالانه و فراخوان اعلام شده، مکان انتخابی می بایست برخوردار از ظرفیت های فضای فرهنگی و نیز فضای همگانی در جهت جذب مخاطبان عام باشد.

با در نظر داشتن اولویت های فوق، چندین پیشنهاد از جمله فضای دانشگاه تهران، ساختمان پنج طبقه پارس، تالار وحدت، میدان مشق و فضای دانشگاه هنر، مجموعه برج آزادی و مواردی دیگر مطرح شد و در نهایت با آنالیز دقیق جوانب مختلف و پایبندی به ضرورت های ذکر شده، فضای بیرونی تالار وحدت و خیابان استاد شهریار (out door) و طبقه دوم تالار (in door) انتخاب شد و سایر گزینه ها به دلیل عدم تامین بخشی از اولویت ها رد شدند.

هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی از تاریخ 8 آبان ماه لغایت 8 دی ماه 1399 در محل ذکر شده برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مکان دوسالانه مجسمه سازی تهران تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکان دوسالانه مجسمه سازی تهران تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید