تداوم آلودگی هوا در شهرهای پرجمعیت و صنعتی

به گزارش وبلاگ تحصیل، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت طی امروز (4 آبان ماه) از افزایش ابر و بارش پراکنده همراه با رگبار و رعد و برق در بعضی مناطق کشور از بعد از ظهر فردا (5 آبان ماه) اطلاع داد.

تداوم آلودگی هوا در شهرهای پرجمعیت و صنعتی

به گزارش وبلاگ تحصیل، صادق ضیاییان در مصاحبه با ایسنا اظهارکرد: امروز (4 آبان ماه) در بیشتر مناطق کشور جو آرام و پایداراست و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می رود.

وی با اشاره به اینکه در استان های واقع در سواحل جنوبی دریای خزر، شمال شرق و اردبیل افزایش نسبی دما رخ می دهد، گفت: بعد ازظهر فردا و سه شنبه (5 و 6 آبان) در بعضی مناطق سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و بارش پراکنده و در دامنه های جنوبی البرز وزش باد به نسبت شدید پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهارکرد: چهارشنبه (7 آبان) در استان های گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز رگبار پراکنده گاهی با رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

ضیاییان ادامه داد: پنجشنبه (8 آبان) در بعضی مناطق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

به گفته وی، طی دو روز آینده شرق تنگه هرمز و دریای عمان و روز سه شنبه و چهارشنبه (6 و 7 آبان) درای خزر مواج پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا (5 آبان) در شرق و جنوب شرق و بعدازظهر چهارشنبه (7 آبان) و طی روز پنجشنبه (8 آبان) در شمال شرق و شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید با احتمال وقوع گرد و خاک دور از انتظار نخواهد بود.

ضیاییان در سرانجام درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (5 آبان) کمی ابری به همراه غبار صبحگاهی و در بعدازظهر افزایش ابر گاهی وزش باد با حداقل دمای 14 و حداکثر دمای 22 درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (6 آبان ماه) قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای 14 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "تداوم آلودگی هوا در شهرهای پرجمعیت و صنعتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم آلودگی هوا در شهرهای پرجمعیت و صنعتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید