خانه ای اسرارآمیز که در آن قوانین فیزیک بی معناست، عکس

به گزارش وبلاگ تحصیل، همیشه در دنیا معماری هایی وجود دارد که در سطح خود خارق العاده هستند. گاهی نیز این شکل ظاهری خانه است که از لحاظ معماری بسیار عجیب و حیرت انگیز است اما گاهی اوقات ساختار داخلی مکان مورد نظر دارای نکات نهفته بسیاری است.

خانه ای اسرارآمیز که در آن قوانین فیزیک بی معناست، عکس

نیک استار: شاید برای شما جالب باشد که بدانید قسمت هایی از دنیا نیز وجود دارند که از قوانین فیزیکی حاکم پیروی نمی نمایند. بله. درست متوجه شدید. از قوانین فیزیکی پیروی نمی نمایند. در این قسمت می خواهیم به معرفی خانه ای بپردازیم که در آن قوانین فیزیکی کاملا بی معناست.

خانه اورگون ورتکس که خانه اسرار آمیز لقب گرفته است در gold hill قرار گرفته است. این قوانین مخصوص به خود را دارد که هیچکدام از آن ها بر مبنای قوانین تعیین شده فیزیکی که در تمامی دنیا رعایت می گردد نیستند. از جمله شگفتی های این خانه حرکت اجسام پس از رها شدن به سمت بالاست. جاروها بدون اینکه به دیواری تکیه داده شوند به صورت ثابت سر جای خود می مانند. در واقع از عجایب این خانه لجبازی وسایل خانه با قوانین فیزیک است. یعنی اجسام هنگام رها شدن به جای پیروی از قانون گرانش به سمت بالا حرکت می نمایند و بدون تکیه دادن به دیوار می توانند ثابت در جای خود قرار گیرند.

این خانه شگفت انگیز زمانی دفتر یک شرکت معدن کاری محلی بوده است و در سال 1890 میلادی ساخته شده است . پس از آن به مدت 20 سال متروکه بوده است. ساختمان ورتکس پس از این مدت از شالوده خود جدا شد و به این زاویه عجیب که در تصویر زیر مشاهده می کنید قرار گرفته است. طبق اطلاعات منتشر شده توسط منابع رسمی این کلبه به دلیل حرکت کردن یک جریان گلی به این شکل قرار گرفته است. اما مالکان محلی معتقدند که این کلبه به علت وجود یک گرداب مغناطیسی حرکت نموده است و در این زاویه عجیب قرار گرفته است.

در سال 1930 میلادی این خانه به نام اورگن ورتکس شگفت انگیز نامگذاری شد یعنی خانه ای که در آن قوانین فیزیکی بی معنا هستند و مکانی برای تماشای بازدید نمایندگان و گردشگران شد. شگفت انگیز است اما بهتر است بدانید از جمله عجایبی که در این خانه وجود دارد تغییر سایز اجسام هنگام حرکت کردن از محلی به محل دیگر است. به این ترتیب که هرگاه شما از یک سمت خانه به سمت دیگر آن حرکت کنید اندازه شما دچار تغییر می گردد.

هنوز علت اصلی این امر تعیین نشده است. امروزه این خانه به محلی برای بازدید گردشگران از سراسر دنیا تبدیل شده است. گردشگران علاوه بر اینکه چگونگی ایستاده ماندن جارو ها و بالا رفتن توپ ها را تماشا می نمایند با حرکت از یک سمت خانه به سمت دیگر آن تغییر اندازه خود را نیز مشاهده می نمایند. افرادی که قسمت های مختلف خانه را به گردشگران نشان می دهند توضیحاتی فوق طبیعی و عجیب را برای توجیه کردن این خانه و ویژگی های منحصر به فرد آن بیان می نمایند. دیدن تغییر کردن سایز یک فرد بسیار گیج نماینده است اما بهتر است بدانید که نتیجه خطای دید است.

منبع: توریسم آنلاین

به "خانه ای اسرارآمیز که در آن قوانین فیزیک بی معناست، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه ای اسرارآمیز که در آن قوانین فیزیک بی معناست، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید