مراکز خرید بوشهر؛ پرسه در بازارهای قدیمی و پاساژهای مدرن

به گزارش وبلاگ تحصیل، سفر به شهرهای بندری، همواره وسوسه خرید را در مسافران زنده می نماید. حتی بسیاری از افراد فقط به بهانه خرید به این شهرها سفر می نمایند. در اینجا نگاهی داریم به مراکز خرید بوشهر و جاهایی که از آن ها می توانید سوغات این شهر را تهیه کنید.

مراکز خرید بوشهر؛ پرسه در بازارهای قدیمی و پاساژهای مدرن

آنچه در این مطلب خواهید خواند:

  • بازار قدیم بوشهر
  • پاساژ نادر
  • بازار ماهی فروشان بوشهر
  • مجتمع تجاری زیتون
  • دیگر مراکز خرید بوشهر
  • خرید خوراکی های محلی در بوشهر:
  • خرید پنیر خرما

بازار قدیم بوشهر

این بازار از دوران قاجار به یادگار مانده و یکی از پررونق ترین مراکز خرید بوشهر است. بازار قدیم بوشهر به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده و معماری جذابی دارد.

بوشهری ها به این بازار، بازار صفا هم می گویند. اگر مسافر شهر بوشهر هستید حتما به بازار قدیمی شهر سربزنید، در این بازار می توانید علاوه بر مایحتاج روزانه، خوراکی های مختلف بوشهری، لوازم خانگی، لوازم مسی و… را بخرید. اطراف این بازار کافه ناخدا، یکی از برترین کافه های بوشهر را پیدا می کنید.

آدرس: بوشهر، خیابان شهدا

پاساژ نادر

پاساژ نادر یکی از مراکز خرید قدیمی بوشهر است. اگر از گشت وگذار در فضاها و فروشگاه های قدیمی لذت می برید، حتما از این پاساژ تماشا کنید. از پاساژ نادر می توانید خرما و انواع حلواهای معروف بوشهری را تهیه کنید. بعلاوه انواع پارچه، ظروف روحی و…. در این پاساژ پیدا می گردد.

آدرس: بوشهر، خیابان صفوی، قبل از هتل آسمان

بازار ماهی فروشان بوشهر

اگر به شهرهای ساحلی سفر می کنید، رفتن به بازار ماهی فروش ها را از دست ندهید. بازار ماهی فروشان بوشهر حدود 50 سال قدمت دارد و به نسبت کوچک است و شاید پرسه زدن در آن چندان آسان نباشد، اما اگر از عاشقان میگو و ماهی های متنوع و تازه هستید، حتما از تماشا این بازار و جنب وجوشی که بین صیادان و ماهی فروش ها جریان دارد لذت خواهید برد. ت

ابستان ها بیشتر میگو و زمستان ها بیشتر ماهی شوریده، حلوا سفید، خارو، راژو در بازار ماهی بوشهر پیدا می گردد.

آدرس: بوشهر، خیابان شهدا

مجتمع تجاری زیتون

مجتمع تجاری زیتون بزرگ ترین مرکز خرید بوشهر است. شما می توانید در این مرکز چند طبقه انواع کالاهای مورد نیازتان را پیدا کنید. مجتمع تجاری زیتون از اولین مراکز خرید مدرن و شیک بوشهر است و در کنارش مجتمع تفریحی ای هم وجود دارد. البته شاید این مرکز خرید برای شما به عنوان یک جهانگرد جذابیت چندانی نداشته باشد.

آدرس: بوشهر، خیابان مطهری، تقاطع خیابان آتش نشانی و ریحان 2

دیگر مراکز خرید بوشهر

اگر قصد دارید برای خرید عمده لباس و کفش هاس اسپرت یا خرید لوازم خانگی به بوشهر سفر کنید، بهتر است به بندر گناوه یا بندر دیلم بروید، اما اگر در خود بوشهر در پی مراکز خرید هستید، می توانید بعد از مجتمع تجاری زیتون به این پاساژها هم سر بزنید:

پاساژ ملت: بوشهر، خیابان شهدا، روبه روی پاساژ آزادی

پاساژ آزادگان:بوشهر، خیابان شهدا

برای مطالعه اینجا را ببینید.

خرید خوراکی های محلی در بوشهر:

اگر بخواهید خرما، رب های محلی، سبزی خشک و… را در خود شهر تهیه کنید، می توانید به خیابان بیسیم بروید. در کنار فروشگاه انارگل مغازه کوچکی وجود دارد که از آن می توانید این اجناس را با کیفیت خوب تهیه کنید.

خرید پنیر خرما

پنیر خرما مغز سفید تاج درخت خرماست که بسیار خوشمزه است. پنیر خرما را از کنار جاده و نخلستان ها می توانید تهیه کنید. اگر اهل گشت وگذار در اطراف مقصد اصلی تان هستید، کافی است حدود یک ساعت از بوشهر دور شوید و به بخش آب پخش استان بوشهر بروید. نخلستان های آب پخش بوشهر از متراکم ترین نخلستان های ایران هستند. در فصل زمستان پنیرخرما را در کنار جاده هایی که دو طرفش نخلستان وجود دارد، می فروشند.

برای رزرو هتل های بوشهر را ببینید.

منبع: اسنپ تریپ

به "مراکز خرید بوشهر؛ پرسه در بازارهای قدیمی و پاساژهای مدرن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز خرید بوشهر؛ پرسه در بازارهای قدیمی و پاساژهای مدرن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید